Sivil Toplum ve Demokrasi Konferansı

Sivil Toplum ve Demokrasi Konferansı
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Soylu: (2)

KOCAELİ (AA) - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, "Bu ülkenin Başbakanı sabahtan akşama kadar neredeyse 5 vakit ezan gibi 'biz ülkenin efendisi olmaya değil, hizmetkarı olmaya geliyoruz' diyorsa, bu sadece bir söz değildir. Bu 28 Şubat'ı yapanlara bir muhtıradır, ihtarnamedir" dedi.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin, Gebze Kültür Merkezi'nde "Sivil toplum ve Demokrasi" Konferansı'nda konuşan Soylu, 28 Şubat sürecinden önce Türkiye'de sadece kamu bankalarının zararının 1,5 katrilyon olduğunu, 28 Şubat sürecinin sonunda ise bu zararın 30 katrilyona çıktığını söyledi.

"Cumhuriyet tarihinin en büyük yolsuzlukları 28 Şubat dönemi içerisinde gerçekleştirilmiştir" diyen soylu, Türkiye'nin örsüne vuruldukça, halkın örsüne vuruldukça bu milletin artık sinen bir millet olmadığını ifade ederek, "Bu millet kararlarında iradesini ortaya koyan, demokrasisine sahip çıkan, milli iradeye sahip çıkan, kendine adamına sahip çıkan bir millettir" şeklinde konuştu.

"Bugün yaşananlarda aynısıdır. 28 Şubat'taki olayları biz ancak 10 sonra anlayabildik. 10 yıl sonra faili meçhul cinayetleri ve kirli ittifaklar ortaya çıktı. Onun için bugün yapılan anketlerde AK Parti'nin oyu yüzde 50'nin altına düşmüyor. Çünkü millet 28 Şubat'ın kodlarını çözdü. Çünkü millet 28 Şubat'ta ortaya konulanlardan elde ettiği tecrübeyle bugün kendi yöneticilerine, kendi insanlarına nasıl bakacağını, hangi tehlikelerle hangi şantajlarla karşı karşıya kalınacağını iyi bilmektedir."

 

Türkiye en karanlık, en çirkin ve en kirli döneminin 28 Şubat'ta yaşandığını belirten Soylu, 2002 yılından itibaren Türkiye'nin, geçmişten gelen ihtilafları ve sıkıntıları ortak bir dille çözebilmek için büyük bir çaba gösterdiğini aktardı.

Bugün birilerinin yeni bir derin devlet oluşturmaya çalıştığını, bunu yaparken milli iradeyi de tasviye etmek için uğraştığını dile getiren Soylu, "Uydurma, yalan, alçakça montajlarla birşeyler üretmeye çalışıyorlar. Onlar bunu yaptıkça, millet milli şuura sahip çıkıyor. Yöneten, özgür ve üreten bir Türkiye, demokrat ve güçlü bir Türkiye için ülkesine sahip çıkıyor" ifadelerini kullandı.

Soylu, 28 Şubat'ın ve 17 Aralık operasyonunun şifresini çözen milletin, bu topraklarda kendi hakimiyeti dışında başka bir hakimiyet aramadığını vurgulayarak, "Onun için istiklal mücadelesi veriyoruz" dedi.

Geçmişte bir çok darbe ve muhtıra yaşandığını belirten Soylu, şunları kaydetti:

"Bunun acısını ve sıkıntısını bilen Türkiye bugün Suriye'de olup bitene sırtını dönmemektedir. Darebinin sıkıntısını, hak ve hürrüyetlerinin, insan onur ve haysiyetinin önemini bilen Türkiye Mısır'da darbe yapılınca 'Sandıkla gelen sandıkla gider' diye bir büyük anlayışı, bütün dünyanın gözüne baka baka, demokrasiye sahip çıkarak ortaya koymaya çalışmıştır."

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker ve AK Parti İl Başkanı Mahmut Civelek ile Büyükşehir Belediyesinin "Sivil Toplum Merkezi"nin açılışını gerçekleştirdi.

(Bitti)


 

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com