Siviller yine hayat kararttı!

Siviller yine hayat kararttı!
İzmir'deki eli sopalı polis vahşetinin benzeri Eskişehir'de yaşandı. Polisin biber gazı sıkması üzerine ara sokağa kaçan 19 yaşındaki üniversite öğrencisi, sivil giysili 5-6 kişinin saldırısına uğradı. Beyin kanaması geçirdiği belirlenen ve ameliyata alın

Anadolu Üniversitesi Eğitim Fakültesi İngilizce Öğretmenliği Bölümü 1'inci sınıf öğrencisi Ali İsmail Korkmaz, Eskişehir'de geçen 2 Haziran Pazar gecesi Gezi Parkı eylemine destek için AKP il binasına yürüyen yaklaşık 4 bin kişinin bulunduğu kalabalık arasında yer aldı.
 
Polisin boyalı basınçlı su ve biber gazlı müdahalesinin ardından ara sokaklara kaçan Ali İsmail Korkmaz, iddialara göre burada sivil giysili 5-6 kişinin saldırısına uğradı.
 
Korkmaz'ı arkadaşları yaralı halde bulup Anadolu Üniversitesi Yunus Emre Kampüsü içerisindeki Mavi Hastane'ye götürdü.
 
Korkmaz buradan yakındaki Yunus Emre Devlet Hastanesi'ne sevk edildi.
 
İddialara göre Ali İsmail Korkmaz'ın burada tomografisi çekildi ve 'Bir şeyin yok' denilerek müşahede altına alınmayıp evine gönderildi.
 
Beyin kanaması geçirdi
 
Pazartesi günü sabaha karşı hastaneden eve gidip uyuyan Ali İsmail Korkmaz'ı arkadaşları uyandığında konuşmada güçlük çektiğini görünce, durumu ailesine haber verdi.
 
Korkmaz'ın Hatay'da avukat olan ağabeyi Gürkan Korkmaz, Eskişehir Barosu'nu arayarak yardım istedi.
 
Baronun girişimleriyle Ali İsmail Korkmaz aynı gün Eskişehir Devlet Hastanesi'ne götürüldü. Burada yapılan tetkiklerde Korkmaz'ın beyin kanaması geçirdiği belirlendi. Korkmaz ambulansla sevk edildiği Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Hastanesi'nde salı günü ameliyata aldı.
 
"Polis mi vatandaş mı emin değiliz"
 
Babası Şahap Korkmaz, annesi Emel Korkmaz ile birlikte Eskişehir'e gelen avukat ağabey Gürkan Korkmaz, kardeşinin biber gazından kaçmak için girdiği ara sokakta polis ya da bir grup vatandaşın saldırısına uğrayarak beyin kanaması geçirdiği söyledi.
 
Gürkan Korkmaz "Kardeşim eylem esnasında atılan bir biber gazından kaçmak için girdiği bir ara sokakta bir grup tarafından darp ediliyor. Başına, omzuna, vücudunun çeşitli yerlerine darp alıyor. Bunun sonucunda omuzunda kırık, beyninde kanama oluşuyor. Beyin ameliyatına alınıyor. Hayati tehlikesi devam ediyor" dedi.
 
Kardeşinin olay gecesi bir-kaç arkadaşı ile beraber olduklarını, protesto eylemine katıldıklarını ifade eden avukat Gürkan Korkmaz şöyle konuştu: "Kardeşim bir kaç arkadaşıyla berabermiş. Biber gazı atılınca dağılmışlar. Kendi bir ara sokağa girmiş. Yani ondan sonra kendisini bulan arkadaşının anlattığı kadarıyla sivil giyimli bir grup tarafından, tabi bunların polis mi? Vatandaş mı? olduğundan emin değiliz. Ama ondan sonra bazı arkadaşları 'Polisler darp etti' demiş. Yani orada darptan dolayı, ya da geçirdiği travmadan dolayı çok sağlıklı ifadelerde bulunmamış. Hatta hastaneye ilk gittiğinde 'Düştüm' demiş. Artık korkudan mı? Travmadan mı kaynaklı? Yani faillerin kim olduğu konusunda gerek savcılığın, gerek başta baro olmak üzere Eskişehir barosu avukatlarının çok ciddi çalışmaları var."
 
Baba: "Üzerinden sanki araba geçmiş"
 
Baba, inşaat işçisi Şahap Korkmaz da, "Vücudu şu anda mosmor, sanki üzerinden araba geçmiş. Biz de kimin yaptığını bilmiyoruz. Doktorlar şu anda tekrar beyin kanaması olmasın diye uyutuyorlar. Ne zaman uyanacağı belli değil. Vuranlar tespit edildiği zaman gerekli işlemleri yapacağız" dedi.
 
Oğlunun olay sırasında giydiği kırmızı renk montu giyen evli 4 çocuk annesi Emel Korkmaz, "Oğlumun üzerinde bu kırmızı mont, yeşil tişört varmış. Üzerinde de yırtıklar var. Ülkesini seven, barışı seven bir çocuk. O kadar tembih etmemize rağmen gitmiş. Ama zaten ara sokaktan geçerken olmuş" dedi. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com