"Siyaset futbol sahası değildir"

"Siyaset futbol sahası değildir"
CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, CHP İzmir Milletvekili Birgül Ayman Güler'in "Türk ulusuyla Kürt milliyetini eşit, eş değerde gördüremezsiniz" sözleri için "CHP ilkelerine uygun bir tarz değil" değerlendirmesinde bulundu.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, CHP İzmir Milletvekili Birgül Ayman Güler'in "Türk ulusuyla Kürt milliyetini eşit, eş değerde gördüremezsiniz" sözleri için "CHP ilkelerine uygun bir tarz değil" dedi ve "CHP'de ifade açısından sorun yok. Bazı arkadaşlarımız kendilerini gereğinden fazla ifade ediyor hatta" şeklinde konuştu.

Gürsel Tekin, Rusya'nın Sesi ile yaptığı mülakatta Birgül Ayman Güler'in tartışma yaratan sözlerinden, yerel seçimlere ve Rusya'yla ilişkilere kadar pek çok konuyu değerlendirdi.

-"SİYASET FUTBOL SAHASI DEĞİL"-

Mulakat sırasında Tekin'e Birgül Ayman Güler'in tartışma yaratan sözlerine dikkat çekilerek parti içi demokrasi ve sosyal demokrat kimliği de soruldu. "Siyaset, futbol sahası gibi alanı çok geniş, herkesin istediğini konuşabileceği alan değildir" diyen Tekin, "CHP'de ifade açısından sorun yok. Bazı arkadaşlarımız kendilerini gereğinden fazla ifade ediyor hatta... Tabi burada söylenen şeyler kabul edilebilir şeyler değil. CHP'nin ilkelerine uyabilecek tavırlar değil" eleştirilerinde bulundu.

Gürsel Tekin, "Hele bir bilim insanı olan Birgül hocanın bir siyaset tarzının ötesinde insanları ayrıştırması doğrusu CHP ilkelerine uyan, insani ilkelere uyan bir tarz değildir. Umut ediyorum ki sürçülisan etmiştir" sözlerine ekledi.

-"PARTİM İSTANBUL GÖREVİNİ VERİRSE ŞEREFLE YAPARIM"-

Tekin, yerel seçimlerde İstanbul için isminin geçtiğinin anımsatılması üzerine "Ben İstanbul'da siyaset yapan bir siyasetçiyim. Uzun süre belediye başkan vekilliği, il başkanlığı yaptım. Şu anda İstanbul milletvekiliyim. Tabi ki İstanbullu isterse benim için büyük bir şeref olur ama bu kişisel olarak Gürsel Tekin'in arzusuyla ya da Ahmet'in, Mehmet'in talebiyle olabilecek bir şey değildir" karşılığını verdi.

Öncelikle İstanbullularının çözüm beklediği temel sorunlarını bilmek gerektiğini ifade eden Tekin, "Bütün bunları anlatacak ve İstanbulluyu ikna edebilecek insana ihtiyaç var. Bu Ahmet'te olabilir, Mehmet'te olabilir, Gürsel de olabilir. Elbette partim böyle bir görev verirse bunu da şerefle yaparım" sözlerini kullandı.

-"DEFTERLERE EL KONULUYORSA VAHİMDİR"-

Gürsel Tekin, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun kardeşinin işten çıkartıldığı yönündeki söylentilere ilişkin olarak da "Sayın Kılıçdaroğlu'nun kardeşi Celal Bey işten çıkarabilir, bu firmanın tasarrufu, bu çok önemli bir şey değildir. Ama bizim hazmedemediğimiz; Sayın Kılıçdaroğlu'nun kardeşi orada çalıştığı için defterlerine el konuluyorsa işte bu vahimdir, bu affedilemez" dedi.

-"RUSYA İLE DIŞ POLİTİKADA AKTİF BİR ÇALIŞMA YAPACAĞIZ"-

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun Çin ziyaretine ilişkin bir soruyu yanıtlarken Kılıçdaroğlu'nun başka dış ziyaretlerinin de olacağını belirten Tekin, "Rusya, Mısır ve Ortadoğu'da pek çok ülkenin Sayın Genel Başkanımızla ilgili talebi var. Özellikle Rusya'yla dış politikada aktif bir çalışma yapacağız. Çünkü tarihsel olarak Rusya'yla çok kuvvetli ilişkilerimiz var" şeklinde konuştu.  (EAK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com