'Siyaseti hukuk üzerinden etkiliyorlar'

'Siyaseti hukuk üzerinden etkiliyorlar'
Taraf Gazetesi yazarı Etyen Mahçupyan, bugünkü köşe yazısında yürütme ve yargı organları arasındaki krizi değerlendirdi.

Etyen Mahçupyan, Yargı'nın tarafsızlığını yitirdiğini ve siyasi bir hedefle hareket ettiğini yazdı.

Mahçupyan, Türkiye'yi sarsan ve ardında Yargı'ya müdahale tartışmalarını da beraberinde getiren 17 Aralık Operasyonu ile ilgili "Mesele süratle suçun işlenip işlenmemesi olmaktan çıkıyor. Nitekim yolsuzlukların gerçekliğine dair yaygın bir kanaat var. Ancak yargı sistematiğinin kendi sınırlarını genişleten tasarrufu üzerinde duruluyor" dedi.

İşte Etyen Mahçupyan'ın köşe yazısından ilgili bölüm:

Eğer dosyalar biriktirilip birleştiriliyor ve ‘uygun zaman’ bekleniyorsa, bundan hukukun yara alması ve toplum nezdinde meşruiyet kaybı yaşamasından daha doğal ne olabilir? Açıktır ki ‘uygun zaman’ ya kurum içi kariyer hesapları ile ilgilidir, ya da doğrudan siyasi bir amaçla bağlantılıdır. Buna söz konusu dosyaların sadece içeriklerinin değil, bizatihi varlıklarının bütün üst makamlardan gizlenmesini eklediğinizde şüpheler daha da artar. Nihayet söz konusu yolsuzluk iddialarının bakanlara kadar ulaşması, bu dosyaları yürüten savcılara siyasi sorumluluk da yüklüyor. Eğer bu sorumluluğu kimseyle paylaşmamayı tercih ediyorsanız, kendinizin siyasi bir aktör olarak görülmesine imkan tanırsınız.


Etyen Mahçupyan'ın köşe yazısına buradan ulaşabilirsiniz.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com