Siyaseti Sarsacak BDP İddiası

Siyaseti Sarsacak BDP İddiası
Bağımsız Milletvekili Adayı ve gazeteci Hulki Cevizoğlu, BDP ile ilgili ilginç bir iddiada bulundu...

CNN Türk'te Ayşenur Arslan'ın hazırlayıp sunduğu Medya Mahallesi programında bugün Ankara Bağımsız Milletvekili Adayı ve gazeteci Hulki Cevizoğlu konuk oldu.

Gazeteciler.com'un derlediği habere göre, programın konsepti gereği, medya mahallesinden seçimlerde aday olan gazetecileri konuk eden Ayşenur Arslan'ın sorularını yanıtlayan Cevizoğlu kendisi gibi "bağımsız" adaylar hakkında ilginç bir iddia ortaya attı.

BAĞIMSIZ ADAYLAR GERÇEKTEN BAĞIMSIZ MI?
Cevizoğlu'na göre BDP'liler yasadışı milletvekili adayı. Deneyimli televizyoncu bu iddiasını şöyle gerekçelendirdi: "BDP'liler yasadışı milletvekili adayı. Çünkü bağımsız adaylar hali hazırda BDP yöneticisi. Yargıtay'da siyasi partiler masası var. Oraya gidip parti üyeliğinin sona erdiğini kaydettirmeleri lazım. Ben de İnternet sitesinde hala bu isimlerin partili olduğunu gördüm"

YARGITAY'A GÖRE BAĞIMSIZ ADAYLAR HALA PARTİLİ
Ayşenur Arslan'ın bu çarpıcı iddiayı mantık çerçevesinde değerlendirdiği ve "Ama internet sitesinde yer almaları resmi bir şey mi?" diye sorması üzerine Cevizoğlu şöyle yanıt verdi: "Ben de öyle düşündüm ve Yargıtay'a bir yazı yazdım ve sordum. Yargıtay'da evet bu isimler hala parti üyesi dedi. Ben eğer bir vatandaş olarak başvursam bu adaylıkları engelleyebilirdim. Ama bir demokrasi yarışında böyle bir şeyi yapmayı kendi görüşlerime yediremedim. YeniÇağ'daki köşemde de yazdım. Biri başvurursa adaylıkları iptal edilir. Şekilcilik olarak görülebilir ama bu boyutuyla şekilcilik önemli"

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com