“Siyasi amacım yoktu”

“Siyasi amacım yoktu”
AKP Kütahya milletvekili adayı Bediha Türkyılmaz, Simav'da kendisine ait seçim minibüsüyle Türk Kızılayı'nın depremzedelere tahsis ettiği yatakların dağıtıldığı iddiasına ilişkin, ''İnsanlara yardım amaçlı yapılan bir davranış, bunda siyasi bir düşünc

AKP Kütahya milletvekili adayı Bediha Türkyılmaz, Simav'da kendisine ait seçim minibüsüyle Türk Kızılayı'nın depremzedelere tahsis ettiği yatakların dağıtıldığı iddiasına ilişkin, ''İnsanlara yardım amaçlı yapılan bir davranış, bunda siyasi bir düşünce kesinlikle yok'' dedi.
Türkyılmaz, yaptığı açıklamada, bazı ulusal basın yayın organlarında yer verilen, ''AKPli olmayanlara yatak yok, battaniye yok'' dediği yönündeki haberlerin doğru olmadığını söyledi.
Bu haberleri üzüntüyle karşıladığını ve böyle bir şeyin mümkün olmadığını belirten Türkyılmaz, şöyle konuştu:
''Bu olay tamamen ihtiyaçtan kaynaklanmıştır. O anda yatak ve battaniyeleri götürmek için araba aranmış, bulunamamış. Belediyeden de istenmiş. O anda belediyede de boşta araç yokmuş. Aracımızın orada bulunması üzerine yardım talep edilmiş. İnsanlara yardım amaçlı yapılan bir davranış, bunda siyasi bir düşünce kesinlikle yok.
Deprem üzerinden siyaset yapmayı ne kendime, ne siyasi düşünceme, ne de içinde yaşadığım imana sığdıramam. Şu anda yapmamız gereken tek şey, el birliği yaparak Simav için çalışmaktır. Simav'ın 6 ay sonraki hali, depremden önceki halinden daha iyi olacak. Devlet deprem olduğu günden bu yana yanımızda. Prefabrike konutlar yapılıyor. TOKİ tarafından inşaatlara başlanacak. Bu konutlar da 6 ayda tamamlanacak. Simav şehir merkezi de yeni bir planla yeniden şekillenecek. Okullarımız, camilerimiz yapılacak. Biz insana hizmeti amaçlayan bir prensibin parçasıyız. Hizmet sunarken, 'AKPli olanlar ve olmayanlar' diye ayrım yapan bir partinin mensubu değiliz.''

-''AYNI İŞ BAŞIMA GELSE YİNE AYNISINI YAPARIM''-
Yatakların taşınmasına yardım eden Yusuf Koyuncuoğlu İlköğretim Okulunun hizmetlisi Selim Yiğit ise olaya ilişkin yayımlanan haberlerde art niyet olduğunu belirterek, şunları söyledi:
''Araç bulmak için okulun hoparlöründen ilan ettik ama bulamadık. Daha sonra orada bulunan minibüsle yatakları taşıdık. 'Araç bulamadık, bu araçla getirdik. Kusurumuza bakmayın' diye oradaki insanlara ikazda bulundum. Bunu çekemeyen diğer siyasi partiye gönül vermiş vatandaşlar, araçlarından inerek bize saldırmaya başladı. (Sen bu araçla taşıyamazsın) dediler. Çadır kentimizde yaşamayan, siyasi rant elde etme peşinde olan kişiler bunlar. Bizi komplo teorisine sokmak istiyorlar. Bizi rencide edecek sözlerde bulundular. Hizmet ettirmemek için ellerinden gelen çabayı gösterdiler. Aynı iş başıma gelse yine aynısını yaparım. Yaptığımla onurluyum, gururluyum.''

AKP KÜTAHYA İL BAŞKANI YENİPAZAR: “KENDİLİĞİNDEN GELİŞEN MÜNFERİT BİR OLAY”
AKP Kütahya İl Başkanı Mustafa Yenipazar, Simav'da partisinin milletvekili adayı Bediha Türkyılmaz'a ait seçim minibüsüyle Türk Kızılayı'nın depremzedelere tahsis ettiği yatakların dağıtıldığı iddiasına ilişkin, halkın ihtiyacının bir an önce giderilmesi amacıyla Türkyılmaz'ın bilgisi dışında gelişen münferit bir olay olduğu açıklamasını yaptı.
Yenipazar yazılı açıklamasında, koşulların gerektirdiği şekilde, iyi niyetle yapılan bir çalışmanın Türkiye gündemine haksız ve olumsuz bir bakış açısıyla taşındığını savundu.
Türk Kızılayı'nın tahsis ettiği yatakların, Nurullah Koyuncuoğlu İlköğretim Okulu bahçesinde kurulan çadır kentteki vatandaşların talebi doğrultusunda, Simavlı olan Türkyılmaz'ın aracıyla getirildiğini ifade eden Yenipazar, şunları kaydetti:
''Bu, partimizin ve milletvekili adayımızın bildiği ve önerdiği bir hizmet olmayıp oradaki vatandaşlarımızın ihtiyaçlarının bir an önce giderilmesi için kendiliğinden gelişen münferit bir olaydır. Bu olay, orada hiçbir vatandaşımız tarafından yadırganmadığı gibi, bir siyasi çalışma olarak da görülmemiştir. Yapılmaya çalışılan, bir siyasi parti mensubu olarak değil, Simavlı bir mağdur olarak diğer mağdur kardeşlerinin ihtiyaçlarının acilen giderilmesi gayretidir. Ancak, bu gayreti ısrarla görmek istemeyen ve farklı yönlere çekerek siyasi çıkarımlar elde etmeye çalışan zihniyetler, bu çok masum, iyi niyetli gayreti siyaset arenasına, çok haksız ve olumsuz bir bakış açısıyla yansıtma gayretine girmişlerdir. Bizim tüm İl Teşkilatlarımızla özellikle de Simav İlçe Teşkilatlarımızla yapmak istediğimiz, hiçbir siyasi beklenti içinde olmadan, oradaki insanımıza en kısa zamanda yardım ulaştırmak ve mağduriyetlerini gidermektir. Orada eksiklik arayıp her türlü hizmeti fütursuzca istismar edenlere çağrımız, aynı anlayışla hareket etmeleridir.''

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com