Siyasi parti temsilcileriyle seçim süreci değerlendirildi

Siyasi parti temsilcileriyle seçim süreci değerlendirildi
Uşak Valisi Özdemir Çakacak, 12 Haziran milletvekilliği seçimleri öncesi ildeki siyasi partilerin temsilcileriyle değerlendirme toplantısı yaptı.

Uşak Valisi Özdemir Çakacak, 12 Haziran milletvekilliği seçimleri öncesi ildeki siyasi partilerin temsilcileriyle değerlendirme toplantısı yaptı. 16 siyasi partinin temsilcisinin katıldığı toplantıda seçim güvenliği, siyasi centilmenlik ve seçimlerin huzur ortamında geçmesi için alınacak tedbirler değerlendirildi.
Öz Merkez'de bulunan İl Genel Meclisi encümen toplantı salonunda Vali Özdemir Çakacak başkanlığında gerçekleştirilen seçim güvenlik toplantısına İl Garnizon Komutanı Jandarma Albay İsmail Özcan, İl Emniyet Müdürü Cafer Şahin ve seçime katılacak 16 siyasi partinin temsilcileri katıldı. Basına kapalı olarak gerçekleştirilen toplanı öncesi gazetecilere açıklama yapan Vali Özdemir Çakacak, “ Seçimlerin ilimizde huzur ve güven ortamında geçmesi için siyasi partilerimizin temsilcileriyle değerlendirme yapacağız” dedi.
Amaçlarının seçimler öncesi propaganda döneminin sorunsuz bir şekilde geçmesini sağlamak olduğunu anlatan Vali Özdemir Çakacak, “Geçen hafta kaymakamlarımızla bir toplantı yapmıştık. Bugün de siyasi partilerimizin temsilcileriyle bir araya geldik. Amacımız seçimlerin ilimizde centilmence geçmesini temin etmek. Propaganda döneminde sesli tanıtım yapmak serbest ama gürültü kirliliğinin oluşmamasını arzu ediyoruz. Seçim çalışmaları kapsamında siyasi partilerimiz ilimizde mitingler yapacaktır. Bu mitinglere genel başkanların katılması muhtemeldir. Mitinglerin ve propaganda sürecinin barış ve huzur ortamında geçmesini istiyoruz. Seçimlerin siyasi etik anlayışı içerisinde bir bayram, demokrasi şöleni havasında geçmesini temenni ediyorum. Bu toplantıda siyasi partilerimizle bu konuları değerlendirip alınması gereken tedbirleri karara bağlayacağız” dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com