Siyasi skandal: Hem CHP'li hem AKP'li

Siyasi skandal: Hem CHP'li hem AKP'li
Kilis'te iki dönem CHP'den belediye başkanlığı yapan Nafi Kurt'un, AK Parti'ye de üye olduğu ortaya çıktı.

Kilis'in Elbeyli ilçesinde iki dönem CHP'den belediye başkanlığı yapan Nafi Kurt, AKP'ye kendi iradesi dışında ve bilgisi olmadan üye yapıldığını, ilçe kongresinde de oy kullanacak delegeler arasında gösterildiğini öne sürüp, Kilis Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu.

GENÇLİĞİMDEN BERİ SOL GÖRÜŞLÜYÜM

AKP İl Başkanı Abidin Uslu ile birlikte basın toplantısı düzenleyen Nafi Kurt, eşi Adeviye Kurt ile yakınları 20 kişinin de kendisi gibi bilgileri dışında AK Parti'ye üye yazıldığını iddia ederek, "Gençliğimden beri düşüncelerim sol ağırlıklıdır. Benim ideolojim sağlam, bu konuda ne taviz verdim, ne de geriye döndüm. Hep CHP'li oldum. Tavrımı da bu yönde koydum. Hala da CHP'de bulunmaktayım" dedi.

AKP'ye üye yapıldığını amcasının oğlundan öğrendiğini öne sürer Nafi Kurt şunları anlattı: "Amcamın oğlu, 'Yakın zamanda AKP ilçe kongresi var. Bu seçimde bizi de, seni de üye kaydetmişler. Bu kayıttan sizin haberiniz var mı' diye sordu. Ben de kendisine haberim yok dedim. Çok şaşırdım. AKPİlçe Başkanı'nı telefonla aradım, 'Evet Başkan kaydınız var' dedi. Beni hem üye yazmışlar, hem de delege yapmışlar. Kilis Cumhuriyet Başsavcılığı'na bu konuda suç duyurusunda bulundum. CHP'nin aktif üyesiyim, her ay üyelik aidatı kesiliyor" diye konuştu.

CHP İl Başkanı Abidin Uslu da Nafi Kurt, eşi Adeviye Kurt ile 20 yakınının AK Parti'ye üye yazılması konusunda kendilerinin de büyük şaşkınlık yaşadığını dile getirdi. Abidin Uslu şöyle dedi: "Elbeyli eski Belediye Başkanı Nafi Kurt, eşi ve diğer akrabalarının sahte belge düzenlenerek AKP'ye üye kaydettirildiğini, ayrıca kongrede oy kullanmak üzere delege listesinde gösterildiği ve bu listenin İlçe Seçim Kurulu'na verildiğini tespit ettik. Bu yapılan işlem son derece çirkin, yakışıksız ve siyasi etik kurallarına aykırıdır."

"SEHVEN YAPILMIŞTIR"

AKP Kilis İl Başkanı Reşit Polat ise Nafi Kurt'un partilerine üyeliği konusunu gazetecilerden öğrendiğini söyledi.

Reşit Polat, "Böyle bir şey olmuşsa, sehven yapılan bir şeydir. TC numarasının karışıklığından dolayı meydana gelen bir sonuçtur. Biz en kısa sürede ilçe yönetimini toplayarak, bu arkadaşların üyeliklerini düşürürüz. Bu konuda rahat olsunlar, hiçbir sıkıntı olmaz" diye açıklamada bulundu.

(UGK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • YGS'de ek süre bugün son15 Ocak 2012 Pazar 10:57
 • 1 milyon 800 bin kişiye uyarı15 Ocak 2012 Pazar 10:48
 • Karayoluna ilginç kavşak15 Ocak 2012 Pazar 10:43
 • İsrail'in ABD'yi deli eden planı15 Ocak 2012 Pazar 10:40
 • Suriye'de genel af15 Ocak 2012 Pazar 10:37
 • Cinnet geçirip ailesini katletti15 Ocak 2012 Pazar 10:13
 • Önce kaptan terketti15 Ocak 2012 Pazar 10:07
 • Tartışılan oyun sahnede15 Ocak 2012 Pazar 09:57
 • Başkent'te kar devam edecek15 Ocak 2012 Pazar 09:48
 • Domuz gribi geri döndü15 Ocak 2012 Pazar 09:37
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com