Siyasiler için Oltu taşından stres duvarı

Siyasiler için Oltu taşından stres duvarı
Strese iyi geldiği bilimsel olarak yapılan araştırmalarla belirlenen, Erzurum'un simgelerinden Oltu taşından yapılan stres duvarı seçim öncesi siyasileri ağırlayacak

ERZURUM (AA) - Strese iyi geldiği bilimsel olarak yapılan araştırmalarla belirlenen, Erzurum'un simgelerinden Oltu taşından yapılan stres duvarı seçim öncesi siyasileri ağırlayacak.

Yaklaşık 25 yıldır kuyumculuk yapan Mikail Gürler, Oltu taşından 4 ayda yaptığı ve büyüklüğü 6 metrekare olan stres duvarını ziyaretçilere açtı.

Gürler, AA muhabirine yaptığı açıklamada, stres duvarını herkesin ziyaret edebileceğini ve seçim öncesi özellikle belediye başkan adaylarını üzerlerindeki negatif elektriği atmak için iş yerine beklediğini söyledi.

Oltu taşından yaptığı stres duvarını görmek için çok sayıda insanın iş yerine geldiğini belirten Gürler, şöyle devam etti:

"Erzurum'un siyah incisi Oltu taşının bilimsel olarak strese iyi geldiği kanıtlanmış. Ben de bu nedenle insanların tespih veya takı dışında streslerini nasıl atacaklarını düşünürken aklıma stres duvarı yapmak geldi. Yaptığım stres duvarının bu dönemde siyasilere iyi geleceğine inanıyorum. Seçim öncesi sinirler gergin ve oy için meydanlarda dolaşan siyasilerimizin stresleri de bir hayli fazla. Bu nedenle belediye başkan adaylarımızı, meclis üyesi adaylarımızı buraya bekliyorum. Gelip burada streslerini atsınlar, sonra tekrar meydanlara dönüp seçim çalışmalarını sürdürsünler. Oltu taşından yaptığımız stres duvarının önünde çaylarını yudumlayarak, biraz dinlenen siyasilerin çalışmalarında başarılı olacaklarına inanıyorum."

Gürler, siyasilere seçim öncesi streslerini Oltu taşıyla atabileceklerini bu nedenle üzerlerinde mutlaka Oltu taşından yapılan ürünleri taşımaları tavsiyesinde bulundu.

Bayan adaylara takı, erkek adaylara ise tespih öneren Gürler, "Yoğun bir tempoda çalışan siyasiler buraya gelip stres duvarının önünde çay veya kahve yudumlayamıyorsa bile en azından üzerlerinde Oltu taşından yapılan bir ürün bulundursun. Stres olmayan bir ortamda başarı artar. Stres duvarını duyan bazı siyasilerle telefonda görüşme imkanı bulduk ve seçilmeleri halinde makam odalarına yaptırmayı düşünüyorlar" diye konuştu.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com