Siyasilerden ilk açıklamalar

Siyasilerden ilk açıklamalar
CHP'li Hüseyin Aygün'ün serbest bırakılmasının ardından açıklama yapan CHP lideri Kılıçdaroğlu, çok mutlu olduğunu söyledi. Meclis Başkanı Cemil Çiçek ise, "Bu eylemler insanlığa karşı işlenen suçlardandır" dedi.
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, PKK tarafından kaçırılan CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün'ün serbest bırakılmasına ilişkin basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Basın mensuplarının sorularına CHP Genel Başkanı, "Çok mutluyum. Umarım sağlıklı bir şekilde ailesinin yanına döner" dedi. "Ailesiyle görüştünüz mü?" sorusuna CHP Genel Başkanı, "Daha önce görüşmüştüm ailesiyle" dedi. "Kendisiyle görüştünüz mü?" sorusuna da Kılıçdaroğlu, "Görüşmedim kendisiyle telefon bağlantısı kurulamıyor" dedi.
 
HÜSEYİN AYGÜN SERBEST BIRAKILDI
 
Çiçek: Millet iradesine ve Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne yapılmış en büyük saygısızlık
 
TBMM Başkanı Cemil Çiçek, CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün'ün serbest bırakılmasından mutlu olduğunu belirtti. Çiçek, yaptığı yazılı açıklamada, Aygün'e ve ailesine geçmiş olsun dileğinde bulundu. Açıklamasında, ''Bir kaç gündür yaşadıkları korkulu ve endişeli bekleyişleri sona eren sayın eşine ve çocuklarına da geçmiş olsun diyorum'' ifadesine yer veren Çiçek, şunları kaydetti:
''Milli iradenin temsilcisi bir sayın milletvekilini kaçırmak millet iradesine ve Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne yapılmış en büyük saygısızlıktır. Bilinmelidir ki, terör eylemleri hiçbir şekilde milletin yararına değildir. Bu eylemler insanlığa karşı işlenen suçlardandır. Türkiye, halkının sağduyusu ile üzerinde oynanmak istenen oyunları her defasında boşa çıkarmış, varlığını, birliğini ve kardeşliğini koruyarak yoluna devam etmiştir. Bundan sonra da böyle olacaktır.''
 
Beşir Atalay: Geçmiş olsun diyorum
 
Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün'ün serbest bırakılmasıyla ilgili olarak, ''Memnun olduk yani üzücü bir olaydı. Hem kendisine hem de ailesine geçmiş olsun diyorum'' dedi.
 
Tekin: Çok sevinçliyiz
 
Aygün'ün salıverilmesinin ardından Gürsel Tekin ise, "Öncelikle çok teşekkür ediyorum. Çok mutlu olduk. Geçmiş olsun Türkiye'ye, CHP camiasına. Çok sevinçliyiz. Sağlığıyla ilgili bir sorun yok" yorumunda bulundu. CHP Sözcüsü Haluk Koç, Hüseyin Aygün’ün serbest kalması sonrasında yaptığı açıklamada, "Aklıselim galip geldi" dedi.
 
CHP'li Sezgin Tanrıkulu: Mutluyuz. Bir daha böyle olaylar olmaması için mücadele edeceğiz. Örgütün elindeki başka insanların da bırakılması gerekir.
 
CHP'li Şafak Pavey: Sevincimiz, bu toprakların en çelebi insanlarından birisi olan, sade, korunmasız hayatını adalete ve şehrine adamış Hüseyin Aygün için. Üzüntümüzse, Güney Doğudaki yangını söndürememiş hükümetin başka sınırlara çırayla gitmesi, küstahlığının bedelini halkımızın ödeyecek olması. Şimdi sırada, kaçırılıp, adları unutulmuş öğretmen, doktor, muhtar, kaymakam, asker, her vatandaşımızın özgürlüğü için mücadele var.
 
AKP'li Ömer Çelik: Kendisi, ailesi, Meclis'e, CHP'ye ve Tuncelilere geçmiş olsun. Bırakılmasına çok sevindik.
 
AKP'li Bekir Bozdağ: CHP Tunceli Milletvekili Sayın Hüseyin Aygün PKK terör örgütü tarafından kaçırıldıktan sonra serbest bırakılmış olması nedeniyle ben Sayın Aygün'e, ailesine ve CHP'ye geçmiş olsun diliyorum. Umarım böyle bir hadise bir daha tekerrür etmez
 
MHP'li Oktay Vural: Serbest bırakılacağı belliydi. CHP dik duramadı, terör örgütü amacına ulaştı.  (EAK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com