Siyasilerin sosyal medya karneleri ne alemde?

Siyasilerin sosyal medya karneleri ne alemde?
BloomSocial siyasilerin sosyal medya hesaplarını değerlendirdi.
Ücretsiz sosyal medya istatistik ve analiz programı BoomSocial, siyasilerin eylül ayı performanslarını ortaya çıkardı. Eylül değerlendirmesi sonucunda, parti hesaplarının ileti etkileşimi, siyasetçilerin etkileşiminin çok altında kaldı.

EN ÇOK RETWEET ALAN TWEET'LER HANGİLERİ?
 
Avrupa Birliği Bakanı Egemen Bağış’ın yanlışlıkla attığı ‘Rö’ tweeti en çok paylaşılan gönderi olurken, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın G-20 zirvesinde Türk Bayrağı’nı yerden kaldırdığı fotoğraftan oluşan tweet 3 bin kez paylaşıldı. Sosyal medyayı en aktif kullanan parti, bu ay da AK Parti oldu. En çok retweetlenen ilk 10 tweet AK Parti’lilerden geldi. İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu 4, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül 3, Haydar Baş ve Ufuk Uras birer tweet atarak ilk 100 listesine girmeyi başardılar. MHP ve BDP’li siyasetçilerin attığı hiçbir tweet ilk 100 listesinde yer almadı.
 
BoomSocial’ın verilerine göre; Eylül ayında en çok takipçi kazanan siyasi 117.495 yeni takipçisi ile Başbakan Recep Tayyip Erdoğan oldu. Erdoğan’ı 92.640 yeni takipçi ile Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve 54.082 yeni takipçiyle Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek takip etti.

İşte Egemen Bağış'ı listenin zirvesine çıkaran o Tweet:(DSE)

 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com