Siz iktidardan gidin biz çocuk yaparız

Siz iktidardan gidin biz çocuk yaparız
CHP'li Faik Öztrak, Erdoğan'ın çocuk teşvikiyle ilgili sözlerini değerlendirdi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak, Hükümet'in çocuk teşviki projesiyle ilgili olarak, ''Siz hele bir iktidardan gidin, bakın o zaman 10 yıllık devri iktidarınızda çocuk yapmaktan korkar hale gelen gençlerimiz nasıl çocuk yapıyor'' dedi.

DENETİMLER KONUSUNDA SIFIR TOLERANS

Öztrak, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi'nde bir galvaniz fabrikasında meydana gelen iş kazasında yaşamını yitiren 7 işçiye Allah'tan rahmet ve ailelerine baş sağlığı dileyen Öztrak, ''İşçi sağlığı ve güvenliği konusunda ciddi denetim ve tedbirlere ihtiyaç olduğu ortadadır. Ben bu konuda eksikliği bulunan iş yerlerine sıfır tolerans ile yaklaşılması gerektiğine inanıyorum. Çünkü bu konuda en küçük toleransın bedeli can ile ödenmektedir'' diye konuştu.

SİZ İKTİDARDAN GİDİN ÇOCUK YAPARIZ

Hükümet'in çocuk yapmayı teşvik için üzerinde çalışılan çocuk yardımı projesine de değinen Öztrak, şunları kaydetti: ''Buradan Başbakan'a sesleniyorum. Önce genç nüfusa nasıl iş ve istihdam yaratırım diye uğraşın. Siz gençlerimize güvenceli, nitelikli iş ve istihdam sağlayacak politika ve projeleri geliştirin. Çalışan nüfusun yarısını asgari ücrete mahkum etmekten, asgari ücrete günde bir simit parası kadar zam vermekten vazgeçin. Gençlerimize özlemini duydukları gelir ve refah seviyesine ulaşabilme fırsatını sağlayın. Kucağınızda bulduğunuz demografik fırsat penceresini değerlendirin. Ama siz bunları yapamazsınız. Çünkü sizin göreviniz vatandaşa değil sıcak paraya kazandırmak. Siz hele bir iktidardan gidin, bakın o zaman 10 yıllık devri iktidarınızda çocuk yapmaktan korkar hale gelen gençlerimiz nasıl çocuk yapıyor. Bu ülkeyi sıcak paracının iştahına esir etmeden, üretimden ve insandan yana doğru politikalarla yönetilecek CHP iktidarında ülkenin gerçek bereketi nasıl geliyor.''(MUK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com