Sızdıranı açıklıyoruz

Sızdıranı açıklıyoruz
BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, İmralı'da BDP milletvekilleri ile Abdullah Öcalan arasında yapılan görüşme tutanaklarını kimin sızdırdığını en geç Salı günü açıklayacaklarını söyledi.
Bugün Twitter'da, İmralı tutanaklarını kimin sızdırdığını salı günü açıklayacağını söyeyen BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, tutanakları sızdıranlarla ilgili "İmralı tutanakları vekillerimizden hiç biri tarafından sızdırılmamıştır, vekillerimizin zan altında tutulmasını asla kabul etmiyoruz. Bu konuya dair yürüttüğümüz soruşturmada sona geldik" demişti.
 
Demirtaş bugün yaptığı açıklamada "İmralı tutanaklarının partimiz üzerinden sızdırıldığı anlaşılmıştır" dedi.

BİZ YAPMADIK ÇAYCI YAPTI
 
Demirtaş bilginin sızdırılmadığını, elde edildiğini söyleyerek akıllara çaycı iddiasını getirdi. Eyüp Can, tutanaklar Milliyet'e ilk sızdırıldığında bunu parti içerisindeki çaycının yaptığını yazmıştı.
 
Can olayı şöyle anlatmıştı:
 
"BDP Genel Merkezi'nde görüşme notları fotokopi makinesinde çoğaltılması için iki kişiye teslim edilmiş. Namık (Tutanakları Milliyet Gazetesi'ne yayınlayan gazeteci Namık Durukan) BDP'yi yakından tanıyan bir gazeteci olduğu için notların genel merkeze ulaştığını duymuş ve hemen genel merkez binasına gitmiş. Çaycıdan fotokopiciye partide herkesi çok iyi tanıdığı için fotokopi makinesinden bir kopya da kendisi için almak hiç zor olmamış..." (AAK)


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com