Size benzemeyenler teröristtir

Size benzemeyenler teröristtir
CHP Grup Başkanvekili Emine Ülker Tarhan, Başbakan Erdoğan'ın eğitim yılının açılışında yaptığı konuşmayı eleştirerek, "Camiden sonra okul bahçesini de günlük siyaset yapılan bir arenaya çevirmiştir" dedi.

CHP Grup Başkanvekili Emine Ülker Tarhan, yaptığı yazılı açıklamada Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın eğitim yılının açılışında yaptığı konuşmaya tepki gösterdi.

Başbakan'ın yaptığı konuşmada, "İmam hatipleri terörist yetiştirmediği için mi kapattınız" ifadesini kullandığını kaydeden Tarhan, "Yine bizi şaşırtmamış, yine kamplaştırıcı bir dil kullanmış, "İmam hatip okulu dışındaki okullar terörist yetiştirir' mesajı vermiştir. Aslında orada kendini dinleyen körpe ruhlara, "bu okuldan yetişmeyenler, yani size benzemeyenler teröristtir' demek istemiştir. Oysa bir çocuğa dolayısıyla bir topluma yapılabilecek en büyük kötülük kendisi ile aynı düşüneni farklı düşünenden daha çok saymayı ve değer vermeyi diğerlerini ise değersiz saymayı öğretmektir" dedi.

"Kamplaşmayla beslediği ideolojisi uğruna anne babaları 5 yaşındaki çocuklarına ihanetle suçlamaktan dahi çekinmeyen Başbakan bu sorumsuzlukla yetinmemiş, camiden sonra okul bahçesini de günlük siyaset yapılan bir arenaya çevirmiştir" ifadesini kullanan Tarhan, şöyle dedi:

"Bu yöntemleri kullanırken, farkında olmadığı ya da dilinin sürçtüğü yandaşlarınca kabul edilebilir olsa da aslında; Başbakan'ın; "dindar nesil yetiştireceğiz' derken de, "anayasada tek din olmalı', "yargıya talimat verdik', canını sıkan yazarların patronuna "işten at bunu!' derken de, vakti zamanında yaptığı eleştirileri unutup, kurumları eleştirenleri şerefsizlikle suçlarken de, herkesin çapını- yarı çapını sorup dururken de aslında dilinin değil, bilincinin sürçtüğü ve bunun tehlikeli bir hal aldığı görülmelidir.

"Fazla bilmeyen ve düşünmeyen çok konuşur' sözünü haklı çıkarmak için elinden geleni yapan Başbakan, bizi düşünmekten, yapmaktan kurtarmak için hepimiz adına düşünüyor ve yapıyorsa artık herkes adına her şey için ve olur olmaz her yerde konuşarak sınırları zorlamaktadır."
  (EAK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com