‘Sizi dört gözle bekliyoruz’

‘Sizi dört gözle bekliyoruz’
Balbay ve Özkan gazetecilere, hukukçulara ve halka mektupla çağrı yaptı.
Ergenekon davası kapsamında Silivri Cezaevi’nde tutuklu bulunan Mustafa Balbay ve Tuncay Özkan gazetecilere, hukukçulara ve halka yazdıkları üç mektupla 5 Ağustos’taki davaya katılım çağrısı yaptılar.
 
Halka yazdıkları mektupta “verecekleri kararla bayramımızı zehir etmeye çalışanlara inat, acımızı acımıza, umudumuzu umudumuza katıp, ‘bu bir son olmayacak mücadele yeni başlıyor’ diyelim. Gelin gelecek için son kez kucaklaşalım” ifadelerini kullanan Balbay ve Özkan “ruhumuzda 31 Mayıs’ta yaktığınız ateş, özgürlüğün, adaletin ve barışın habercisidir” sözleriyle halka seslendikleri mektubu “dört gözle bekliyoruz” diye bitirdiler.
 
HALKIN HUKUKLA ALDATILMASI
 
Balbay ve Özkan hukukçulara yazdıkları mektupta “Ergenekon davası halkın hukukla aldatılmasıdır” tanımlaması yaparken “hukuk eliyle vicdanların karartıldığı, hayatların söndürüldüğü, cumhuriyet rejiminin değiştirildiği, kindar bir dönemden geçiyoruz” ifadelerini kullandı. Hukukçulardan isteklerini “direnen halkımıza, direnen hukukçularımızın hak ve adalet için öncü ve aydınlatıcı olmasını, Ergenekon davasının gerçeklerini anlatmasını bir kez daha talep ediyoruz” sözleriyle anlatan Özkan ve Balbay “Silivri’deki hücremizden tüm çabalarınızı selamlıyoruz” sözleriyle mektuplarını sonlandırdı.
 
Gazetecilere yazdıkları mektupta “özgür medya olmadıkça demokrasinin de olmadığını yaşayarak görüyoruz” diyen Balbay ve Özkan “demokrasiyi, adaleti, özgürlüğü savunmak için meslektaşımız olan sizleri çağırıryoruz” ifadelerini kulandılar.
 
KARAR 5 AĞUSTOS’TA
 
6 yıldır süren Ergenekon soruşturmasında karar 5 Ağustos Pazartesi günü açıklanacak. Silivri Cezaevi’nde aynı hücrede kalan Tuncay Özkan ve Mustafa Balbay hakkında müebbet hapis cezası isteniyor. Çok sayıda yurttaşın karar duruşması için Silivri Cezaevi yanındaki mahkeme salonuna gelmesi bekleniyor.(SBK) 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com