'Sizi yerinizden söküp atıyorlar'

'Sizi yerinizden söküp atıyorlar'
Roman Buluşması'na katılan Kılıçdaroğlu 'bu güzel ülkede beraberce yaşayacağız' dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Artık 'makarna, 1 kilo pirinç istemiyoruz, iş istiyoruz iş' diyorsunuz. Evet işiniz olmalı, aşınız olmalı, huzur içinde beraberce, özgürce bu güzel ülkede yaşamalıyız" dedi.

Atatürk Yaşam ve Spor Köyü Tesisleri'nde düzenlenen "Büyük Roman Buluşması"na katılan Kılıçdaroğlu, burada yaptığı konuşmada, kimlikleri, inançları ne olursa olsun tüm yurttaşların birlikte yaşamasını savunduklarını söyledi.

"Bu güzel ülkeyi beraber ve birlikte kurduk" diyen Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti:

"Biliyorum, eğitim sorununuz var ve çocuklarınız sağlıklı eğitim almıyor. Bunun için mücadele edeceğiz ve eğitimde ayrımcılığa kesinlikle son vereceğiz. Konut sorununuz var, onu da biliyorum. Sizleri yerinizden söküp kentin varoşlarına atıyorlar.

TOKİ konutlarında oturmaya zorunlu kılıyorlar. Yapacağımız şu; bahçeli konutlar olacak ve Roman kardeşlerimiz kendi kültürlerini, bahçeli konutlarda oturarak sürdürecekler. Sağlık sorunlarınız var, iş sorununuz var, biliyorum. Başkanınız (Marmara Roman Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Serdar Özbayraklar) güzel bir şey söyledi. 'Artık makarna, 1 kilo pirinç istemiyoruz, iş istiyoruz iş' diyorsunuz. Evet işiniz olmalı, aşınız olmalı, huzur içinde beraberce, özgürce bu güzel ülkede yaşamalıyız. Yaşayacağız, bu kararlılığımızı sonuna kadar sürdüreceğiz."

"Yerel yönetimlerde görev istiyoruz"

Marmara Roman Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Serdar Özbayraklar da "Roman açılımı" ile kendilerine verilen sözlerin tutulmadığını ileri sürdü.

Hiç kimsenin Romanlar'ı, "arka bahçesi" olarak görmemesi gerektiğini belirten Özbayraklar, "Romanlar'ın oylarını, '1 kilo pirinç, 1 kilo bulgurla alırım' şeklindeki yaklaşımlar artık sonuç vermeyecektir. Artık seçen değil seçilen olmak istiyoruz. İlk önce yerel yönetimlerde görev istiyoruz" diye konuştu.

Bakırköy Belediyesi ve Roman dernekleri temsilcilerinin katkılarıyla düzenlenen, İstiklal Marşı'nın okunması ve saygı duruşu ile başlayan "Büyük Roman Buluşması"nda, dans ve müzik grupları sahne aldı. CHP Roman Çalıştayı'nda alınan kararlar kürsüden okundu.

Kılıçdaroğlu'nun yanı sıra etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçen belediye başkanlarına plaket verildi.(MUK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com