“Sizler büyük bir ülkenin evlatlarısınız”

“Sizler büyük bir ülkenin evlatlarısınız”
Vali Özdemir Çakacak, Hasibe ve Mazhar Gürbüz İlköğretim Okulu ve Malkoçoğlu İlköğretim Okulunu ziyaret ederek öğrencilerle yakından ilgilendi. Sık sık okulları gezerek öğrencilerle sohbet eden, öğretmenlerin sıkıntılarını dinleyen Vali Çakacak, yoğun il

Vali Özdemir Çakacak, Hasibe ve Mazhar Gürbüz İlköğretim Okulu ve Malkoçoğlu İlköğretim Okulunu ziyaret ederek öğrencilerle yakından ilgilendi. Sık sık okulları gezerek öğrencilerle sohbet eden, öğretmenlerin sıkıntılarını dinleyen Vali Çakacak, yoğun ilgi gördü.

Öğretmenlerin ham maddesinin insan olduğunu, insanları eğitmenin ise kutsal bir görev olduğunu ifade eden Vali Çakacak, Türkiye'nin aydınlık geleceği için öğretmenlere büyük görevler düştüğünü ifade etti. Valilik olarak her okulun bir hedef belirlemesini istediklerini ve öğretmenlerin bu hedefe ulaşmak için çalışması gerektiğini kaydeden Vali Çakacak, öğrencilere hitaben de “Sizler güçlü bir ülkenin evlatlarısınız. Bu ülke sizlerin omuzlarında daha da büyüyecektir” dedi.
Vali Çakacak ilk olarak Hasibe ve Mazhar Gürbüz İlköğretim Okulu'nu ziyaret etti. İl Milli Eğitim Müdürü Recep Düzgün ve Okul Müdür Vekili Nurettin Karakoçoğlu tarafından karşılanan Vali Çakacak, öğrencilerin teneffüste olduğunu görünce bir süre onlarla sohbet etti. Öğrencilerin yoğun ilgisiyle karşılaşan ve onlara gelecekle ilgili sorular soran Vali Çakacak daha sonra okulun anasınıfını gezdi. Burada minik öğrencileri seven ve onların yaptığı resimlerine de bakan Vali Çakacak öğrencilerin söylediği şarkıları dinledi.
“ÖĞRENCİLERİNİZE HEDEF GÖSTERİN”
Öğrencilerle yakından ilgilendikten sonra öğretmenlerle de bir araya gelen Uşak Valisi Özdemir Çakacak şunları söyledi; “Öğretmenlerimizin ham maddesi insandır ve insanı yoğurup şekil vermek sorumluluk isteyen bir meslektir. Ülkemizi aydınlık yarınlara taşıyacak, çağdaş uygarlık hedefine ulaştıracak bireyler yetiştirmede en önemli görev öğretmenlerimize düşüyor. Bu nedenle sizlerden öğrencilerinize bir hedef göstermenizi istiyoruz. Öğrencilerimizin de bu hedefi yılmadan çalışarak yakalama çabası içerisinde olmalarını sağlamalısınız”
“SİZLER BÜYÜK BİR ÜLKENİN EVLATLARISINIZ”
Hasibe ve Mazhar Gürbüz İlköğretim Okulu ziyaretini 8. sınıfları gezerek tamamlayan Vali Çakacak, SBS'ye girecek öğrencilere başarılar diledi. İlköğretim son sınıf öğrencilerine nasihatte de bulunan Çakacak, gelecekle ilgili hedeflerini sordu. Öğrencilerin gelecekle ilgili hedefleri olmasını görmekten mutluluk duyduğunu anlatan Vali Çakacak, “Sizler bizim için çok önemlisiniz. Önümüzdeki yıllarda bizim yerimizde sizler olacaksınız. Sizler bizim geleceğimiz, yarınlarımızsınız. Sizler aynı zamanda güçlü ve büyük bir ülkenin evlatlarısınız. Bu ülke sizin omuzlarınızda daha da büyüyecektir. Sizlere tavsiyem; kendinize hep büyük hedefler koyun. Hedefinizi büyük tuttuğunuz sürece geldiğiniz yer her zaman daha iyi olacaktır” dedi.
Bilgisayar laboratuarını, kantin ve okulun fiziki yapısını da inceleyen Vali Çakacak, her iki okulunda bu yaz elden geçirilerek onarım yapılacağını ve gelecek eğitim, öğretim yılına eksikliklerin giderilmiş olarak girileceğini ifade etti. Vali Çakacak okuldan ayrılırken okul önünde bekleyen öğrenci velileriyle de yakından ilgilendi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com