Skandal Atatürk reklamına şok mahkeme kararı!

Skandal Atatürk reklamına şok mahkeme kararı!
Atatürk'ün ölüm yıldönümünde, Yeni Akit Gazetesi'ne verilen, "Olmasaydı da.. Olurduk.. 1881-1938" ibareli reklam nedeniyle açılan davada karar çıktı.

Atatürk’ün ölüm yıl dönümünde, Sancaktar Dergisi’nin Yeni Akit Gazetesi’ne vermiş olduğu, siyah zemin üzerine “Olmasaydı da.. Olurduk.. 1881-1938″ ibareli reklam nedeniyle Kadro Hareketi üyeleri, Sancaktar Dergisi ve Yeni Akit Gazetesi hakkında suç duyurusunda bulunmuştu.

Bakırköy 2. Asliye Ceza Mahkemesi’nde önceki gün görülen davada; anılan reklamın ifade özgürlüğü kapsamında değerlendirerek sanıkların beraatine karar verildi.

REDHACK BOMBAYI PATLATTI

Geçtiğimiz günlerde de, yaptığı eylemlerle ve ele geçirdiği belgelerle birçok kez adından söz ettiren RedHack yeni bir bomba daha patlattı. Kızıl hackerlar bu kez de AKP Grup Başkanvekili Nurettin Canikli’ye ait olduğunu iddia ettiği mailleri yayınladı.

akit-ic.jpg

ATATÜRK’E BİR ÇİRKİN SALDIRI DAHA!

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 75′inci ölüm yıldönümünde arka sayfasında “Olmasaydı da olurduk” reklamıyla çıkan Akit Gazetesi’nin Twitter hesabından yayınladığı Mustafa Kemal Atatürk’ün fotoğrafı büyük tepki çekmişti.

(SBK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com