Skandal ödül geri alındı

Skandal ödül geri alındı
Yeşilçam Film Akademisi tarafından ‘En İyi Dijital Efekt Ödülü’ kazanan ‘efektsiz film’ Aşk Tesadüfleri Sever’in ödülü geri alındı. Akademiden yapılan açıklamada, “Sorak’ın yarışmaya yanlış başvuruda bulunduğu anlaşılmıştır” denildi.
Yeşilçam Film Akademisi, Ömer Faruk Sorak’ın “Aşk Tesadüfleri Sever” adlı filmine hiç efekt kullanmadığı halde verdiği “En İyi Dijital Efekt Ödülü”nü geri aldı.

Akademi bu yıl ilkini düzenlediği Yeşilçam Film Akademisi Ödül Töreni’nde Belçim Bilgin ve Mehmet Günsür’lü aşk filmine “en iyi efekt ödülü” verince yönetmen Ömer Faruk Sorak, “Hiç kullanmadığımız halde ‘Aşk Tesadüfleri Sever’ filmi, en iyi dijital efekt ödülü kazandı. Ödül törenine davetiye göndermeyip bizden habersiz filmimize hak etmediği bir kategoride ödül veren Yeşilçam Film Ödülleri’ne teşekkürler. Allah’tan müzik kullanmıştık da, en iyi müzik dalında aldığımız ödül şaibeden kurtuldu. İlk elin günahı olmaz sözü piştide tamam da ödül organizasyonları için kullanıldığında komik olmuyor mu?” diyerek töreni ti’ye almıştı.

Geçen hafta yaşanan bu tartışmanın ardından Sorak, artık yarışmalara katılmak istemediğini söylemişti.

ÖDÜL GÖLGELER VE SURETLER'E
 
Yaşanan bu gelişmelerin ardından durum değerlendirmesi yapan Yeşilçam Film Akademisi, ödülü geri aldı. Ödülü bu kez Derviş Zaim’in “Gölgeler ve Suretler” filmine verme kararı aldıklarını belirten Yeşilçam Film Akademisi, yaptığı yazılı açıklamada ise “1. YEFA Yeşilçam Film Akademisi Ödülleri’nde yarışmaya katılan ve ‘Dijital Efekt’ dalında en iyi film seçilen, ‘Aşk Tesadüfleri Sever’ filminin yönetmeni Ömer Faruk Sorak’ın kamuoyuna yaptığı açıklamalar sonucunda, yarışmaya yanlış başvuruda bulunduğu anlaşılmıştır. Düzenleme komitesi tarafından yapılan inceleme sonucunda, En iyi dijital efekt ödülünün çok yakın puan alan Derviş Zaim’in yönettiği, ‘Gölgeler ve Suretler’ isimli filmin dijital efektlerini gerçekleştiren Genius Park- Volkan Duran’a verilmesi uygun bulunmuştur” cümlelerine yer verdi. (SNK)
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin Festivali'nde Zeki Müren şarkıları söylendi20 Mayıs 2015 Çarşamba 13:38
 • Adana'da Yeni Türkü rüzgarı20 Mayıs 2015 Çarşamba 01:43
 • Türkan Saylan 5. Sanat ve Bilim Ödülleri sahiplerini buldu19 Mayıs 2015 Salı 18:28
 • Samsun'da Karadeniz Kitap Fuarı açıldı18 Mayıs 2015 Pazartesi 15:23
 • Kubat ve Folklorama büyüledi17 Mayıs 2015 Pazar 20:28
 • Gaziantep'te Mustafa Ceceli konseri17 Mayıs 2015 Pazar 20:13
 • Dünya Bale Yıldızları büyüledi16 Mayıs 2015 Cumartesi 13:48
 • Kocaeli Kitap Fuarı açıldı16 Mayıs 2015 Cumartesi 13:13
 • Prof. Dr. Berki: Estetik beğeni değeri yüksek bireyler yetiştirmemiz gerekiyor16 Mayıs 2015 Cumartesi 13:08
 • Adıyaman’da 'Kitap Günleri’16 Mayıs 2015 Cumartesi 12:48
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com