Skibbe imzayı bastı

Skibbe imzayı bastı
"Üçüncü kez Türkiye'de çalışmaktan çok mutluyum."

Kardemir Karabükspor'da sözleşme imzalanan teknik direktör Michael Skibbe, üçüncü kez Türkiye'de çalışmaktan çok mutlu olduğunu söyledi.

Skibbe, kulüp başkanı Nevzat Şahin ile birlikte Metin Türker tesislerinde düzenlenen basın toplantısında, Kardemir Karabükpsor'un köklü bir kulüp olduğunu belirterek, bu takımla çalışmaktan onur ve gurur duyduğunu kaydetti.

Karabük'teki ilk gününde çok güzel tepkiler aldığını ifade eden Skibbe, şöyle konuştu:

''Daha önce Galatasaray ve Eskişehirspor'da hem sportif hem de şahıs olarak çok rahat ettim ve güzel çalışma ortamı buldum. Üçüncü kez Türkiye'de çalışmaktan çok mutluyum. Bu sabah takımın sponsoru KARDEMİR'i gezdim. Orada çalışan işçilerle görüştüm. Ne kadar zor şartlar altında çalışılıp para kazanıldığını gördük. İşçiler o zor şartlarda çalışıp takımına destek verirken, biz de bu zorlukları göz önünde bulundurup buna göre çalışacağız. Babam kömürcü olduğundan bu ortamlara yabancı değilim. Bu yüzdendir ki, teknik ekibim ile futbolcularımdan zor şartlarda iyi bir çalışma bekleyebilirim ve bekleyeceğim'' diye konuştu.

Skibbe, Kardemir Karabükspor'un geçen sezonun ikinci döneminde çok güzel bir grafik çizdiğini vurgulayarak, gelecek yıl ve daha sonraki yıllarda Süper Lig'de daha iyi hedefler için iyi çalışmaları gerektiğini belirtti.

Karabükspor ile anlaşmasının çok çabuk sonuçlandığını aktaran Skibbe, şöyle devam etti:

''Burada altyapının düzgün olduğunu ve bir sisteminin bulunduğunu bildiğim, daha rahat çalışabileceğimi düşündüğüm için teklifi kabul ettim. Transfer konusunda iki gün içinde karşılıklı konuşup, düşüncelerimizi paylaştık. Gözüne kestirdikleri oyuncuları bana söylediler. Bu çalışmaları beraber yapacağız. İsimler aramızda telaffuz edildi. Yabancı kontenjan dolu olduğundan yerli oyuncuya yoğunluk vereceğiz.''

''Eskişehirspor'dan ayrılma nedenim sözlerin tutulmamasıydı''

Bir gazetecinin, ''Eskişehirspor'da sözleşmeniz devam ederken bu takımı bırakarak Almanya'da başka bir takımla anlaşmıştınız. Bu tutumunuz burada da devam edip edecek mi?'' sorusu üzerine Skibbe, şunları kaydetti:

''Eskişehirspor'da şehirle, takımla, yaşantıda ve herhangi biriyle sıkıntım olmadığı için çok rahattım. Herhangi bir yerden teklif gelse bile gitme düşüncesinde değildim. Eskişehirspor'dan ayrılma nedenim maddi sıkıntılar ve sözlerin tutulmamasıydı. Hoca olarak inandırıcılığımı kaybetme noktasına geldim ve bu beni çok rahatsız etti. O ortamda çalışamayacağımı düşündüğüm için bu kararı almak zorunda kaldım. Halen anlaştığım paranın yüzde 60'ını bekliyorum. Bir mukaveleye imza attığınız zaman, o sırf imza değil, verdiğiniz bir sözdür. Bu sözü de her ne olursa olsun tutmak isterim ama bazen istisnalar oluyor. Karabük'te böyle bir şeyin olacağını düşünmüyorum. Buradan da gitme gibi bir niyetim yok. Orada olanları burada görmeyeceğiz, yaşamayacağız.''

Kulüp Başkanı Nevzat Şahin ise teknik direktörleri Skibbe'nin çok başarılı bir hoca olduğunu vurgulayarak, Türkiye'deki deneyimleri ve Almanya'daki birikimleriyle Karabük'e katkı sağlayacağına inandığını kaydetti. (BRK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com