Sky Türk'te şok torpil!

Sky Türk'te şok torpil!
TMSF'nin el koyduğu Sky Türk'te kanalın spikerliğine medya grup başkanının kızı getirildi.

Önce TMSF el koymuş sonrada geçtiğimiz günlerde Limak-Cengiz grubuna satmıştı. Kanalın medya grup başkanı olan Cengiz Özdemir öyle bir torpil yaptıki, kızını kanalın spikerlik koltuğuna oturttu. Tanıtım reklamlarında Hilal Özemir ismi geçiyor.

KIZINI EKRAN YÜZÜ YAPTI

TMSF tarafından Akşam ve SKY Türk'ün başına Medya Grup Başkanı olarak atanan Cengiz Özdemir Sky Türk'e özel bir ilgi göstermiş ve kanalın yayın yönetmenliğini de üstlenmişti. Cengiz Özdemir'in kanalın satılmasından sonraki ilk icraatı ise kızını ekran yüzü yapmak oldu. SKY Türk TMSF tarafından Akşam'la birlikte Kolin-Limak-Cengiz ortaklığına satılmıştı.

SKY TÜRK BÜYÜK TRANSFER OLARAK DUYURDU

Özdemir'in SKY Türk'e ekran yüzü yaptığı kızı Hilal Özdemir kanal tarafından geçilen tanıtım mailinde büyük transfer olarak duyuruldu. Genç yaşına ve sınırlı deneyimine karşın SKY Türk 360'ın ekran yüzü olan Hilal Özdemir 27 Temmuz Cumartesi günü itibari ile iş başı yapacak.

İBRETLİK VE FÜTURSUZ BİR TORPİL HİKAYESİ!

Cengiz Özdemir'in kızını kanala spiker olarak "transfer" etmesi hem "iş modeli" hem de "medya etiği" açısından tam bir skandal niteliği taşıyor. Özdemir, deneyim kazanması için kızına haberin mutfağında bir muhabir ya da editör olarak şans verseydi belki durum tolere edilebilirdi. Ancak direk "ekran yüzü" ünvanıyla transfer edip bütün basına da allı pullu bir tanıtım maili geçildiğine göre ortada ibretlik ve fütursuz bir "torpil" örneği var. TMSF atamasıyla kanalın başına geçen Cengiz Özdemir'in SKY Türk ve Akşam'daki uygulamaları çok sayıda eleştiriye konu olmuştu. Ancak kızını kanala spiker olarak atayarak Özdemir son icraatıyla gösterdi ki şimdiye dek gördüklerimiz sadece fragmanmış...

İŞTE SKY TÜRK İLETİŞİMİN TRANSFERİ DUYURUĞU TANITIM MAİLİ:

Skyturk360 beğenilen ekran yüzü Hilal Özdemir'i kadroya kattı.

Yüksek lisans eğitimini Rotterdam Erasmus Üniversitesi'nde Medya üzerine yapan Özdemir daha önce Show Tv,Kanal D, NTV ve NTV Spor kanallarında aktif olarak görev almıştı.

SKYTURK360'ın yeni haber spikeri, 27 Temmuz Cumartesi günü itibari ile SKYTURK360 ekranlarında olacak. (AAE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com