SMS ücretlerinde büyük indirim

SMS ücretlerinde büyük indirim
BTK mobil işletmecilerin SMS arabağlantı ücretlerinde %75 indirime gitti.

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK), değişen pazar şartları çerçevesinde operatörler arası kısa mesaj arabağlantı ücretlerini gözden geçirerek 1 Temmuz'dan geçerli olacak şekilde yüzde 75 düşürdüğünü açıkladı.
 
BTK'nın internet sitesinde yer alan açıklamaya göre, Avea için adet başına 1.87 kuruş olan arabağlantı ücreti 0.47 kuruşa, Vodafone için 1.73 kuruştan 0.43 kuruşa, Turkcell için 1.70 kuruştan 0.43 kuruşa indirildi.
 
BTK açıklamasında, "Sonlandırma ücretlerinin düzenlenmesi; işletmecilerin piyasada rekabet edebilecek noktaya gelmeleri, abonelerine farklı ve kaliteli hizmetler sunabilmeleri, ücretlerdeki düşüşün son kullanıcı tarifelerine yansıması ve nihai olarak tüketicilerin daha uygun fiyatlar ile hizmet alabilmelerinin sağlanması yoluyla tüketici refahının artırılması bakımından önem arz etmektedir" denildi.
 
BTK son olarak 2009 yılı içinde işletmecilerin SMS sonlandırma ücretlerinde ayarlamaya gitmişti.
 
BTK'nın kararını değerlendiren Finansinvest, "Turkcell için kısa mesaj ücretinin düşürülmesini fiyatlamada rekabet avantajı yaratması açısından pozitif olarak değerlendiriyoruz... Taban fiyatın düşürülmesi Turkcell'in kısa mesaj tarifeleri için bir rahatlama getirecektir. Kısa mesaj sonlandırma ücretlerindeki düşüş şirketin hem gelirlerini hem de giderlerini aşağı çekecektir. Gelişmenin Turkcell'in finansalları üzerinde önemli bir etki yaratmasını beklemiyoruz" denildi. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com