SMYO'nun gururlandıran DGS başarısı

SMYO'nun gururlandıran DGS başarısı
Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ)’ne bağlı Simav Meslek Yüksekokulu'ndan 50 öğrencinin Dikey Geçiş Sınavı (DGS) ile 4 yıllık fakültelere yerleşmeye hak kazanması okul yönetimini gururlandırdı..

Okul Müdürü Doç. Dr. Rüştü Güntürkün, mezun olan öğrencilerin yüzde 15' nin DGS ile çeşitli fakültelere geçiş yaptığını bildirdi.

20 yıllık maziye sahip okuldan geçen yıl toplam 16 programdan mezun olan 360 öğrenciden 50’sinin yurdun dört bir yanındaki üniversitelerin çeşitli fakültelerine yerleştiğine vurgu yapan Güntürkün, bu gurur verici tabloyu okulun başarı grafiğinin giderek artmasının bir göstergesi olarak kabul ettiklerini bildirdi.

2 bin 200 civarında öğrencinin öğrenim gördüğü Simav Meslek Yüksek Okulunun DPÜ’ne bağlı Simav Teknoloji Fakültesiyle birlikte Simav Kampus alanında çağdaş bir eğitim verdiğini anlatan Güntürkün, öğretim üyesi ve öğretim görevlisi arkadaşlarının da öğrenciler lehine önemli fedakarlıklarda bulunarak bu başarıya ortak olduklarını kaydetti.

Güntürkün, “DGS’ye girmeyi hedefleyen öğrencilerimizin hayallerini gerçekleştirebileceğine yürekten inanıyoruz. Geçen yılki başarımız bunun en güzel örneğidir” dedi.(SBK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com