Soçi 2014

Soçi 2014
Soçi'de düzenlenen 11. Paralimpik Kış Olimpiyat Oyunları'nın ilk gününü, evsahibi Rusya 12 madalyayla kapattı

ANKARA (AA) - Rusya'nın Soçi kentinde düzenlenen 11. Paralimpik Kış Olimpiyat Oyunları'nın ilk gün yarışları sonuçlandı.

Rosa Khutor Alp Disiplini ve Laura Biatlon merkezlerinde düzenlenen yarışlarda, Alp disiplini ve biatlonda madalyalar sahiplerini buldu.

Evsahibi Rusya, günü 4'ü altın olmak üzere toplam 12 madalyayla ilk sırada kapattı. Rusya'yı, Almanya ve Ukrayna takip etti.

Oyunlarda, yarın Alp disiplini ve kayaklı koşuda madalyalar dağıtılacak. Milli kayakçı Hilmi Esat Bayındırlı, yarın Alp disiplini süper büyük slalomda (oturarak) mücadele edecek.

Yarışlarda dereceye giren ilk üç isim ve madalya dağılımı şöyle:

 

- Alp disiplini

Kadınlar iniş:

- Görme engelliler

1- Henrieta Farkasova (Slovakya) 1:31.55

2- Jade Etherıngton (İngiltere) 1:34.28

3- Aleksandra Frantceva (Rusya) 1:35.78

 

- Ayakta

1- Marie Bochet (Fransa) 1:30.72 

2- Inga Medvedeva (Rusya) 1:32.19

3- Allison Jones (ABD) 1:34.09

 

- Oturarak

1- Anna Schaffelhuber (Almanya) 1:35.55

2- Alana Nichols (ABD) 1:35.69

3- Laurie Stephens (ABD) 1:36.94

 

Erkekler iniş: 

- Görme engelliler

1- Yon Santacana Maiztegui (İspanya) 1:21.76

2- Miroslav Haraus (Slovakya) 1:22.01

3- Mac Marcoux (Kanada) 1:23.02

 

- Ayakta

1- Markus Salcher (Avusturya) 1:24.35

2- Alexey Bugaev (Rusya) 1:24.41

3- Vincent Gauthier-Manuel (Fransa) 1:25.30

 

- Oturarak

1- Akira Kano (Japonya) - 1:23.80

2- Josh Dueck (Kanada) - 1:24.19

3- Takeshi Suzuki (Japonya) - 1:24.75

 

- Biatlon

Kadınlar 6 kilometre - Oturarak

1- Andrea Eskau (Almanya) 19:12.4

2- Svetlana Konovalova (Rusya) 19:31.1

3- Olena İurkovska (Ukrayna) 19:39.6

 

Erkekler 7,5 kilometre - Oturarak

1- Roman Petushkov (Rusya) 21:03.7

2- Maksym Yarovyi (Japonya) 21:11.9

3- Kozo Kubo (Japonya) 21:45.6

 

Kadınlar 6 kilometre - Ayakta

1- Alena Kaufman (Rusya) 18:27.2

2- Anna Milenina (Rusya) 18:57.4

3- Iuliia Batenkova (Ukrayna) 19:17.7

 

Erkekler 7,5 kilometre - Oturarak

1- Vladislav Lekomtcev (Rusya) 19:13.7

2- Mark Arendz (Kanada) 19:14.4

3- Azat Karachurin (Rusya) 19:14.9

 

Kadınlar 6 kilometre - Görme engelliler

1- Mikhalina Lysova (Rusya) - 20:03.2

2- Iuliia Budaleeva  (Rusya) - 20:31.7

3- Oksana Shyshkova (Ukrayna) - 20:49.0

 

Erkekler 7,5 kilometre - Görme engelliler

1- Vitaly Lukyanenko (Rusya) 20:18.8

2- Nikolay Polukhin (Rusya) 20:29.8

3- Vasili Shaptsiaboi (Belarus) 21:06.6

 

- Madalya dağılımı

 Sıra  Ülkeler  Altın   Gümüş  Bronz   Toplam
  1  Rusya     4      6     2     12
  2  Almanya    2      -     -     2
  3  Ukrayna     1      1     3      5
  4  Slovakya    1      1     -     2
  5  Japonya    1      -     2     3
  6  Fransa     1      -     1     2
  7  Avusturya    1      -     -     1
  8   İspanya     1      -     -     1
  9  Kanada    -      2     1     3
 10  ABD     -      1     2     3
 11  Büyük Britanya    -      1     -      1
 12  Belarus    -      -     1     1
Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
  • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
  • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
  • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
  • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
  • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
  • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
  • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
  • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
  • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
  • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
      • Çok Okunanlar
          Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
          Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
          E-Posta: info@sansursuzhaber.com