Şoför esnafına belge kolaylığı

Şoför esnafına belge kolaylığı
Kütahya'nın Simav Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Yılmaz Avseven hizmetlerine bir yenisini daha ekledi.

Kütahya'nın Simav Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Yılmaz Avseven hizmetlerine bir yenisini daha ekledi. Oto Gar'daki hizmet binasının üç odasını psikoteknik bürosuna dönüştüren Avseven, bu sayede şoför esnafının her 5 yılda bir yenilemek mecburiyetinde olduğu psikoteknik belgesi için büyük şehirlere gitmekten kurtulduğunu bildirdi. Odanın önderliğinde kurulan psikoteknik bürosunda bir psikiyatri uzmanı ile iki görevlinin hazır bulunduğunu kaydeden Avseven, ekonomik sıkıntı yaşayan şoför esnafına yardımcı olabilmek için bir süre önce planladığı yeni projelerini de önümüzdeki günlerde hayata geçirmeye hazırlandığını söyledi.
Türkiye'nin birçok ilinde bile bulunmayan psikoteknik bürosu ile ilgili gazetecilere açıklamalarda bulunan Simav Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Yılmaz Avseven, sürücülerin güvenli araç kullanmalarını sağlayan algı, dikkat, hafıza, muhakeme gibi zihinsel özellikleriyle tepki hızı, göz, el ayak koordinasyonu ile risk alma, saldırganlık, sorumluluk, öz kontrol gibi yeteneklerinin bir psikiyatri uzmanı kontrolünde teknik cihazlarla ölçülmesi ve sürücülük açısından uygunluğu hakkında bir sonuca varılması olduğunu vurguladı.
Bürodaki psikiyatri uzmanından geçerli not alamayan ticari şoför esnafının psikoteknik belgesinin yenilenmediğini vurgulayan Avseven, yollarda güvenli bir yolculuğu amaçladıklarını kaydetti. Avseven söz konusu büroyu Simav'daki hizmet binasına açmakla bu işten evine ekmek götüren yüzlerce şoför esnafının psikoteknik belgesi almak için kilometrelerce uzaklıktaki büyük şehirlere gitmekten kurtularak hem masraftan hem de zamandan büyük bir tasarruf sağladığını kaydetti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com