Şoförlerden kavşağa trafik ışığı talebi

Şoförlerden kavşağa trafik ışığı talebi
Kütahya Simav'ın Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Yılmaz Avseven sıkça yaşanan trafik kazaları sonucu vatandaşların ölüm kavşağı adını taktıkları Simav-Kütahya karayolunun sanayi sitesi ve Fuar girişine trafik lambası yerleştirilmesi iç

Kütahya Simav'ın Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Yılmaz Avseven sıkça yaşanan trafik kazaları sonucu vatandaşların ölüm kavşağı adını taktıkları Simav-Kütahya karayolunun sanayi sitesi ve Fuar girişine trafik lambası yerleştirilmesi için üç ay önce yaptığı çağrıyı söz konusu kavşağa giderek bir kez daha tekrarladı.

 Ölüm Kavşağının bulunduğu alanın Simav-Kütahya Karayolunun Karayolları Bursa Bölge Müdürlüğü'nün sorumluluk alanı içerisinde kaldığını vurgulayan Avseven,” Ölüm kavşağına on paralık bir trafik lambası yerleştirilmesi için daha kaç kişinin canının yanması bekleniyor” diyerek duyarsızlığa tepki gösterdi. Vatandaşların ölüm kavşağı adını taktıkları Sanayi Sitesi girişine trafik lambası yerleştirilmesi halinde sıkça yaşanan trafik kazalarının büyük ölçüde azalacağına inandıklarını kaydeden Avseven, “ Daha iki gün önce söz konusu kavşakta meydana gelen bir trafik kazasında Hafize Aytimur isimli bir hanım kardeşimiz ağır şekilde yaralanmıştır. Hafize Aytimur söz konusu kavşakta geçirdiği trafik kazasının sonucu şimdi Eskişehir Osman Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji Bölümünde yatmaktadır” şeklinde konuştu. Daha çok canların yanmaması için yetkililerin çağrılarına yanıt vermesini beklediklerini ifade eden Avseven konuyu bir kez daha gündeme getirmesi için gazetecilerle birlikte Belediye Başkanı Kasım Karahan'ı makamında ziyaret etti, konuyu aktardı.
Ölüm kavşağına trafik Lambası yerleştirilmesi konusunu Karayolları Bursa Bölge Müdürlüğüne aktardıklarını anlatan Karahan,” Onlar yapmazsa biz yapacağız. Giden canlar, yanan ocaklar bizim canımız, bizim malımız” dedi. 25 bin dolayında aracın her gün trafikte seyir halinde bulunduğu Simav'da sadece otogar kavşağında trafik lambası bulunduğunu vurgulayan Simav'ın DP'li Belediye Başkanı Kasım Karahan, Sanayi Sitesi ve fuar girişine ikinci bir trafik lambası konulmasının şart olduğunu dile getirerek,” Konuyu sürekli gündemde tutan Simav Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanımız Yılmaz Avseven'e teşekkür ediyorum. Karayolları yapmazsa söz konusu kavşağa trafik lambasını belediye olarak biz yapacağız. Bundan kimsenin kuşkusu olmasın” diye konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com