Soğuk hava Simav pazarını olumsuz etkiledi

Soğuk hava Simav pazarını olumsuz etkiledi
Kütahya’nın Simav ilçesinde Çarşamba günleri kurulan Halk Pazarı, kar yağışı ve hava sıcaklığının eksi 5 dereceye kadar düşmesi sonucu sönük geçti.

Çevre ilçe ve köylerden gelenlerin sayısında önemli ölçüde azalma oldu.
İlçede iki gündür etkili olan kar yağışı ve soğuk hava Halk Pazarında her hafta tezgah açan esnafları olumsuz etkiledi. Hava sıcaklığının eksi 5 dereceye kadar düşmesiyle beraber çok az bir miktarda esnafın tezgah açtığı pazaryerine halkın ilgisi de çok az oldu.
Soğuk hava Pazar fiyatlarını da olumsuz yönde etkiledi. Pazara çıkan vatandaşlar normal fiyatın üzerindeki ürünlere fazla rağbet göstermedi.
Pazarcı esnafı dondurucu soğuğa kendi imkanlarıyla çözüm bulmaya çalıştı. Üzeri kesilen tenekelerin içine odun ve kağıt gibi yanıcı maddeleri dolduran esnaflar kendilerini ısıtmaya çalıştı.
Kar yağışı pazarın erken dağılmasına da neden oldu. Kar kalınlığı ilçe merkezinde 5 santimetreye ulaşırken yüksek kesimlerde kar kalınlığı 10-15 santimetreye çıktı.

KÜTAHYA'NIN 2 İLÇESİNDE EĞİTİMİ 1 GÜN ARA VERİLDİ
Kütahya'da, Tavşanlı ve Domaniç ilçelerinde, ortaöğretim okullarında eğitime 1 gün ara verildi.
Yetkililerden alınan bilgiye göre, il genelinde iki gündür aralıklarla devam eden kar yağışı nedeniyle, Kütahya merkeze bağlı köyler ile Simav Emet, Tavşanlı ve Domaniç ilçelerinde 40 köy yolu ulaşıma kapandı.
Tavşanlı ve Domaniç ilçelerinde hava muhalefeti nedeniyle de okullar, kaymakamlar tarafından 1 gün süreyle tatil edildi. 
Kütahya İl Özel İdaresine bağlı yaklaşık 20 ekip, yol açma çalışmalarını sürdürüyor. (SBK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com