Soğuk Hava Yurdu Ne Zaman Terkediyor?

Soğuk Hava Yurdu Ne Zaman Terkediyor?
Türkiye'yi etkisi altına alan soğuk ve yağışlı hava, hafta başında yerini pastırma yazına bırakıyor...

Türkiye'yi etkisi altına alan soğuk ve yağışlı hava, hafta başında yerini pastırma yazına bırakıyor. Hava sıcaklıkları pazartesiden itibaren 12 derece birden artıyor.

Erken gelen kış pazartesi gününden itibaren yurdu terk ediyor.

İstanbul'da devam eden sağanak yağmur yarın öğleden sonra Avrupa yakasında hafifleyecek, Anadolu yakasında devam edecek. Yarın sıcaklık 12 derece. Pazar günü hava parçalı bulutlu, salıdan sonra yeniden 20 derecenin üzerine çıkacak, Çarşamba günü sıcaklık 26 dereceyi bulacak.

BÖLGE BÖLGE HAVA DURUMU

Marmara'da bu gece yağmur Trakya'da şiddetlenecek. Kırklareli'ye karla karışık yağmur yağabilir. Yarın yağmur Trakya'dan çekilirken, İstanbul, Sakarya ve Bursa arasında kuvvetlenecek. Hava yarın daha soğuk, sıcaklık 11-13 derece. Bilecik'e karla karışık yağmur, Uludağ'a ise kar yağacak. Salıdan sonra hava ısınacak.

İç Anadolu'da yarın da hava kapalı, yağmurlu ve soğuk, sıcaklık 11-14 derece. Yarın akşam Sivas-Niğde arasında yağmur kuvvetlenebilir. Pazar günü güneş yeniden görülecek.

Ege kıyıları da yağış olmamasına rağmen çok soğudu, yarın da sıcaklık en fazla 14-16 derece. Rüzgarın hızı biraz düşecek, iç kesimler ise soğuk ve yağmurlu. Kütahya'da 7 dereceye inecek sıcaklık, yağışı karla karışık yağmura çevirecek. Salı günü sıcaklık bölgede 10 derece artacak.

Doğu Akdeniz'de kuvvetli sağanaklar var, yarın da Adana, Mersin, Hatay ve Kahramanmaraş arasında devam edecek. Antalya'da yağmur zayıf, aralıklarla güneş açacak. Güneydoğu'da çöl tozları var, hava bulutlu, yağmur Gaziantep-Urfa arasında sürecek.

Doğu Anadolu'da hafta sonu Erzurum ve Kars arası hafif yağmurlu. Pazar günü yağmur görülecek kentlere Van da eklenecek. Sıcaklık fazla değişmiyor.

Karadeniz boyunca yarın sağanak yağmur var, batısında hava daha soğuk. Bolu yarın 7 dereceye iniyor, yağış Bolu, Karabük ve Kastamonu arasında karla karışık yağmura dönecek. Ilgaz ve Abant dağlarına kar yağıyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com