Soğuk havada kros yarışı...

Soğuk havada kros yarışı...
Kros Grup Birinciliği, Türkiye'nin batısında yer alan 14 ilden 409 öğrencinin katılımıyla Kütahya'da eksi 10 derece hava sıcaklığı ve buzlu zeminde, kar yağışı altında yapıldı.

 Kros Grup Birinciliği, Türkiye'nin batısında yer alan 14 ilden 409 öğrencinin katılımıyla Kütahya'da eksi 10 derece hava sıcaklığı ve buzlu zeminde, kar yağışı altında yapıldı. Koşuyu tamamladıktan sonra üşüyen ve ağlayan öğrenciler, öğretmenlerinin montlarına sarınıp ısınmaya çalıştı.
     Türkiye Okul Sporları Federasyonu'nun 2012 yılı faaliyet programı gereği Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Germiyan Yerleşkesi'ndeki açık parkurda gerçekleştirilen yarışlara, küçüklerde 68'i kız, 66'si erkek, toplam 134, yıldızlarda 80'i kız, 95'u erkek, toplamda 175 ve ferdi 106 olmak üzere 415 öğrenci katıldı.
     Küçük kızlar 1200, küçük erkekler 1500, yıldız kızlar 2000, yıldız erkekler ise 3000 metrede yarıştı.
     İlk olarak parkura gelen küçük kızlar ve küçük erkekler, kar yağışı, fırtına ve zeminin buzlu olması nedeniyle zorlandı. Koşuyu geriden ambulanslarla takip eden sağlık ekipleri, yere düşen sporculara müdahale etti.
     Kimi öğrencilerin varış noktasına ulaşamadığı, kimilerinin ise koşuyu tamamladıktan sonra ağlayarak, öğretmenlerinin montlarına sarınıp ısınmaya çalıştığı gözlendi.
 


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com