Soğuk havalara dikkat!

Soğuk havalara dikkat!
Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürüğünden edilen bilgileye göre hava sıcaklığının bugün Marmara, Karadeniz ve İç Anadolu'da, perşembe ve yılın son günü tüm yurtta 6 ila 8 derece azalacağını, yağışların iç ve doğu bölgelerde kar şeklinde olacağı öğren

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürüğünden edilen bilgileye göre hava sıcaklığının bugün Marmara, Karadeniz ve İç Anadolu'da, perşembe ve yılın son günü tüm yurtta 6 ila 8 derece azalacağını, yağışların iç ve doğu bölgelerde kar şeklinde olacağı öğrenilirken Kütahya'da ise bugün görülecek yağışların karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacağının tahmin edildiği ifade edildi.
Marmara ve Ege bölgesinde etkili olan sağanak yağışların, bugün Marmara'nın Doğusu, Ege, Karadeniz ile İç Anadolu'nun kuzeybatısında Ankara, Çankırı ve Eskişehir çevrelerinde devam edeceği meteoroloji yetkilileri tarafından belirtildi. Afyon, Uşak, Kütahya, Bilecik, Eskişehir, Çankırı ve Ankara çevrelerinde görülecek yağışların karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacağını ifade eden yetkililer, rüzgarın Marmara ve Batı Karadeniz'de kuzeydoğu yönlerden saatte 50 - 70 kilometre hızla kısa süreli fırtına şeklinde eseceğini de dikkat çekttiler.
Mehmet Çağlar, şunları kaydetti:
Meteoroloji yetkilileri:
'Hava sıcaklığı bugün Marmara, Karadeniz ve İç Anadolu'da, perşembe ve yılın son günü cuma tüm yurtta 6 ila 8 derece azalacak. Yağışlar iç ve doğu bölgelerde kar şeklinde olacak. Perşembe günü; Çorum, Amasya, Kırıkkale, Yozgat, Malatya, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Tunceli ve Bingöl'de, cuma günü doğu Anadolu'nun doğusu ile Gümüşhane, Bayburt ve Artvin çevrelerinde görülecek. Yeni yılın ilk günü Doğu Karadeniz ile doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinin doğusu yağışlı, diğer bölgelerimiz az bulutlu geçecek.'
Yetkililer, beklenen sıcaklık düşüşlerinin sebep olacağı buzlanma, don olayı, gribal enfeksiyon ve soğuk algınlığı ile kar yağışlarının meydana getireceği olumsuz şartlara karşı vatandaşların ve ilgililerin tedbirli olmalarını istediler.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com