Soğuktan üşüyene 'ısınmatik'

Soğuktan üşüyene 'ısınmatik'
Isınmatik olarak adlandırılan ürünü 2 TL!

Konya'da ithal edilen ve 'Isınmatik' olarak adlandırılan vücut ısıtıcısı ilgi görüyor. Ambalajından çıkarıldıktan sonra içerisindeki kimyasal madde ile 12 saat boyunca 62 dereceye kadar sıcaklık veren 'Isınmatik', üzerindeki yapışkan sayesinde vücudun istenilen bölgesine yapıştırılarak kullanılıyor.

'Galeri Güvenlik' sahibi Fatih Tuncel, son yılların en soğuk kış mevsiminin görüldüğünü belirterek 'Isınmatik' olarak adlandırılan vücut ısıtıcısının ilgi gördüğünü söyledi. Çin'den ithal ettikleri ürünün poşetinden çıkarıldıktan sonra havayla temas eden içerisindeki kimyasal maddelerin etkileşimi ile ısınmaya başladığını ifade ederek, şunları söyledi:

"Vücudu ısıtmak için kullanılan ve cep sobası olarak da adlandırılan 'ısınmatik' 20 santimetrekare büyüklüğünde. Poşetinden çıkarıldıktan sonra hava ile temas eden içerisindeki kimyasal maddeler etkileşime geçiyor ve bez şeklindeki cep sobası ısınmaya başlıyor. 62 dereceye kadar ısı veren cep sobası üzerindeki yapışkan sayesinde bele, sırta, bacağa veya göğüse yapıştırılabiliyor. 12 saat boyunda da ısı veriyor."

Isınmatik olarak adlandırılan ürünü 2 TL'ye sattıklarını da belirten Tuncel, "İçerisinde aktif karbon, kömür tozu ve tuz gibi kimyasal maddeler var. Vücuda hiç bir zazarı yok. Tek kullanımlık bir ürün. Ava gidenler, kamp kuranlar, nöbet tutan asker ve polisler veya şehir içerisinde soğuk havadan etkilenenler tercih ediyor."(SYK)

Etiketler: ,
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com