Sohbet toplantıları devam ediyor

Sohbet toplantıları devam ediyor
Uşak Üniversitesi tarafından Atatürk Kültür Merkezi'nde düzenlenen 'Kahve Molası' adlı sohbet toplantıları devam ediyor.

Uşak Üniversitesi tarafından Atatürk Kültür Merkezi'nde düzenlenen 'Kahve Molası' adlı sohbet toplantıları devam ediyor.
Toplantının bu haftaki konusu 'Hazan ve Hüzün' olurken Vali Özdemir Çakacak, Marmara depremi sonrası Adapazarı'nda yaşayan ailesine ulaşmak için yaşadıklarını anlattı.
Atatürk Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen ve Uşak Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. İskender Pala'nın moderatörlüğünü yaptığı 'Kahve Molası' adlı sohbet toplantılarına uzun bir aradan sonra devam edildi. 'Hazan ve Hüzün' konularının işlendiği dün akşamki toplantıya Uşak Valisi Özdemir Çakacak ile Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Adnan Şişman konuşmacı olarak katıldı. Toplantıya dinleyici olarak da İl Jandarma ve Garnizon Komutanı Albay İsmail Özcan, İl Emniyet Müdürü Cafer Şahin daire müdürleri ve çok sayıda davetli ile üniversite öğrencileri katıldı. Sohbet havasında geçen ve güncel sorunların konuşulmadığı gecede Türk kahvesi ikram edildi. Gecede Nazenin Türk Sanat Müziği grubu programa ayrı bir renk kattı.
Vali Özdemir Çakacak, sohbet toplantısında asrın felaketi olarak adlandırılan Marmara Depremi ile ilgili anılarını anlattı. Deprem sonrası yaşananları ve ailesine ulaşmak için yaptığı yolculuğu anlatırken hüzünlü anlar yaşayan Vali Çakacak, “Allah bir daha bu millete böyle bir felaket yaşatmasın” temennisinde bulundu. Deprem sonrası ailesine ulaşmak için Ankara'dan Adapazarı'na yaptığı yolculukta yaşadığı zor anları anlatan Vali Çakacak, deprem bölgesinde insanların yaşadığı sorunları da duygulu ifadelerle dile getirdi.
Yaklaşık 3 saat süren program sonrasında izleyiciler, moderatör Prof. Dr. İskender Pala'yı ve konuşmacılar Vali Özdemir Çakacak ile Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Adnan Şişman'ı ayakta alkışladı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com