Şok Etkisi Yaratacak İki Bomba İddia Daha!

Şok Etkisi Yaratacak İki Bomba İddia Daha!
Yeni Şafak yazarı Abdulkadir Selvi, Başbakan'ın Gülen hakkında hukuki işlemleri başlatılacağını açıklamasının ardından iade sürecinin nasıl olacağını kaleme aldı

Yenişafak yazarı Abdulkadir Selvi, Fethullah Gülen'in soruşturma sırasında iadesinin yapılabileceğini belirtirken bomba bir iddia da bulundu. Selvi, Gülen için Afrika'da hazırlık yapıldığını söyledi.

İşte Selvi'nin yazısının o kısmı:

Soruşturma ya da dava olsun, sonuç itibariyle ilk derece mahkemesi dosyasını hazırlayıp Adalet Bakanlığı'na başvuruda bulunuyor. Sonra bakanlık gerekli evrakları düzenledikten sonra İçişleri Bakanlığı'na müracaat ediyor. Difüzyon hazırlanması ya da kırmızı bülten çıkarılması süreci ondan sonra başlıyor.

Başbakan'ın bu açıklamayı MGK toplantısından bir gün önce yapması dikkate alınmalı.

Bir önceki MGK'da devletin dinlenilmesi ulusal güvenlik sorunu olarak kabul edilmişti.

Bu MGK'da ise Fethullah Gülen'le ilgili bir adım atılması sürpriz sayılmamalı.

Gerçi bir süredir Pensilvanya'nın bu ihtimalleri hesaba katarak bir Afrika ülkesinde yer hazırladığı konuşuluyordu.

Habertürk'ün haberinde ise Başbakan Erdoğan’ın, “İadesi için hukuki süreç başlayacak” dediği Fethullah Gülen hakkında, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yürütülen bir soruşturma olduğu iddia edildi.


Habere göre Gülen hakkındaki soruşturmanın, 17 Aralık sonrasında kaldırılmadan önce Terörle Mücadele Kanunu (TMK) 10. maddesiyle yetkili Cumhuriyet Başsavcıvekilliği’ne yapılan suç duyuruları üzerine başlatıldığı öne sürüldü. TMK’ların kaldırılmasının ardından, dosyalar yeni oluşturulan “Anayasaya Karşı İşlenen Suçlar” biriminde görevli savcılığa verildi. Başsavcılık kaynaklarından edinilen bilgiye göre; Genelkurmay Başkanlığı’nın “Orduya kumpas kuruldu” ve “Yargıtay İmamı” suç duyurularının yanı sıra, çok sayıda e-posta, ihbar mektubu ile kişisel dilekçeye işlem numarası verilerek soruşturma açıldığı belirtildi. Yine edinilen bilgiye göre; Gülen ve “paralel yapı” iddiasıyla suçlanan kişilere yönelik soruşturmada suçlamanın, “Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti’ni ortadan kaldırmaya veya görevlerini yapmasını kısmen veya tamamen engellemeye teşebbüs” ile “Örgüt kurmak ve yönetmek” olduğu belirtildi. (SBK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com