Şok! Fifa, Q7'nin transferini inceliyor!

Şok! Fifa, Q7'nin transferini inceliyor!
Portekiz'den gelen iddialara göre Ronaldo'nun Real Madrid'de, Quaresma'nın da Beşiktaş'a transferi soruşturma altında. Ayrıca FIFA 15 transferi daha araştırma altında tutuyor

Beşiktaş Başkanı Yıldırım Demirören'in ortağı olan Jorge Mendes'in spor yatırımları şirketi QFI'ın, FIFA tarafından soruşturmaya alınmasından sonra, Portekizlinin menajerlik şirketi Gestifute ile Peter Kenyon'ın Creative Artists Agency Inc. isimli şirketlerin bağlantıları da araştırma altına alındı.

Ünlü oyuncu George Clooney de dahil olmak üzere pek çok önemli ismi temsil eden Los Angeles merkezli CAA, 2006'da kuruldu. 2008'de ise Portekiz tabanlı Gestifute ile ittifak kurdu. Bu nedenlerden dolayı vergi ortaklıkları olan şirketin 15 dosyası inceleme altına alındı. İddialara göre Ronaldo'nun Real Madrid'de, Quaresma'nın da Beşiktaş'a transferi soruşturma altında.

Kenyon, "düzenleyici" nedenlerle kendi şirketinin altı kurumunun dosyalama ve Gestifute iş ortaklığının mülkiyeti anlamına gelmeyeceğini açıkladı. Kendisinin Jorge Mendes'in şirketi için bir danışman, olduğunu söyledi. Mendes'in şirketinde girişim kararlar gücü olmadığı açıklamasında bulundu.

FIFA transfer pazarında bir menajerden blok satışı kusurlu bulurken, üçüncü şahısların transferde söz sahibi olması nedeniyle kulüplerin transfer girişimlerini etkiyebilir ve menajerlerin görevlerini askıya alabilir.

Türkiye, İspanya ve Portekiz'de futbolcuların haklarının üçüncü bir ortakta olması kesinlikle yasak. İngiltere'de 2007 yılında Tevez'in transferi sonrasında üçüncü ortaklık yasaklanmıştı. FIFA'nın bu ülke federasyonların şahıs ortaklığı olan futbolcular için TFF ve İspanya ile Portekiz Federasyonlarından bilgi isteyeceği kaydedildi.

Araştırmayı yapan Barcelona Üniversitesi'nden Profesör Jose Maria Gay soruyor, 'Gerçekten piyasadaki futbolcu fiyatlarını kim artırıyor?'

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com