Şok iddia: "Fener, kendi hisselerini aldı!"

Şok iddia: "Fener, kendi hisselerini aldı!"
Son günlerde ortalıkta öyle bir dedikodu dolanıyor ki, tam 'yok artık' denecek cinsten. Kaynağı belli olmayan dedikoduya göre “Fenerbahçe kendi hisselerini kendi satın aldı. Bu satıştan büyük kar el edildi!”

Fenerbahçe'ye yapılan operasyon döneminde bir dedikodu ortaya çıkmış ve TFF ile görüşen Fenerbahçeli yöneticilerin Mehmet Ali Aydınlar'a, “En azından elimizdeki değerli oyuncuları satana kadar bir açıklamada bulunmayın” denmişti.

Bu dedikodu, Emenike başta olmak üzere, Lugano, Andre Santos ve Niang'ın satılmasıyla bir anlamda doğrulanmış olarak kabul edildi.

FENERBAHÇE İKİ GERÇEĞİ DE BİLİYORDU

Aynı dedikodunun bir başka versiyonu ise SPK'nın hisselerde derinlik yaratmak ve destek olmak amacıyla şirketlerin kendi hisselerinde alım satım işlemine izin verdiğinin ortaya çıkmasıyla yine alevlendi.

İddiaya göre Fenerbahçeli yöneticiler hem düşmeyeceklerini, hem de Şampiyonlar Ligine gidemeyeceklerini biliyorlardı. Fakat Mehmet Ali Aydınlar'dan küme düşmeme konusunda açıklama yapmasını talep ettiler.

25 MİLYON EURO'YLA HİSSE TOPLANDI

Aydınlar açıklama yapınca, yükselen hisseler Fenerbahçe AŞ tarafından SPK'nın verdiği izinle satıldı. Daha sonra ise Şampiyonlar Ligi kararının açıklanmasıyla düşen hisseler de yine şirket tarafından toplanmaya başlandı.

Fenerbahçe AŞ'nin Lugano, Andre Santos, Emenike ve Niang'dan gelen yaklaşık 25 milyon euro'ya düşen hisselerini topladığı da yine dedikodular arsında.

BİRİLERİ ÇOK FAZLA KAZANÇ ELDE ETTİ

Bu arada 12 Temmuz'da yapılan açıklama öncesinde 'Fenerbahçe'nin düşmeyeceğinin' yaklaşık bir hafta öncesinden basına sızması da Fenerbahçe hisselerinden birilerinin çok sağlam para kazandığı yönünde yorumlanmıştı. SPK'nın bu dedikodular ile ilgili araştırma yaptığı özellikle borsada oyun oynayan kişiler tarafından internetteki pek çok blog sitesinde konuşulanlar arasında yer alıyor.

FENERBAHÇE HİSSELERİYLE İLGİLİ 6 ANA MADDE

Özellikle borsa çevrelerinde çok sık dillendirilen bu dedikodularla ilgili yapılan yorumlar ise 6 ana başlıkta toplanabilir:

1.Hissenin ne olacağını operasyon kapsamında kimse bilmiyor.

2.Kimse birilerinin yorumuna kanıp ne hissesini satsın, ne de hisse satın alsın. Kafanıza göre bir fiyat belirleyin ve çıkış yapın.

3.Derinlik yorumu yapabile analiz tablosu koyan kişilere kulak asmayın

4.Fenerbahçe'yi düşüremezler diyenlere kulak asmayın, herkesin önünde düğme iliklediği askerler şu anda cezaevinde.

5.Hissenin kırılma noktalarından en büyüğü 57 barajı. Burayı aşamazsa hep oradan geri dönüş olur. .

6.CAS davasında sonuç çıkmadan hisse fiyatı sizi memnun ediyorsa çıkın.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com