Şok İmralı iddiası

Şok İmralı iddiası
MHP, 4. Yargı paketinin 13 gün süreyle kaybolduğunu ve bu süre içinde, İmralı adasına gönderildiğinden kuşku duyulduğunu öne sürdü.

Yeni yargı paketinin TBMM Adalet Komisyonundaki görüşmeleri sırasında MHP Genel Başkan yardımcısı ve Konya milletvekili Faruk Bal önemli bir iddia ortaya attı.

Bal ‘’ Tasarı, Başbakan Yardımcısı Bülent Arıç'ın, ‘Meclis'e gönderildi’açıklamasının ardından, 13 gün boyunca kayboldu. Meclis’e 13 gün sonra geldi. Belki karasularını aştı ve başka yerlere gitti’’ dedi. Bal, ‘’Acaba deniz aşırı mı gitti, bir adaya mı gitti’’ diyerek İmralı ve Öcalan’ı işaret etti.

CHP Mersin Milletvekili Ali Rıza Öztürk de, ''Bu tasarı bırakın paket olmayı, kese kağıdı bile değildir'' dedi. CHP Uşak Milletvekili Dilek Yılmaz ise, ’’Bu tasarı ile artık Öcalan da artık yakın tehlike ve onunla ilgili övücü sözler suç olmayacak’’ diye konuştu.

Alt komisyona gönderilen 4. Yargı paketi, terör örgütünün propagandasını yapan, örgütlerin bildiri veya açıklamalarını basanlara veya yayınlayanlara ceza verilmesinde, ''Cebir, şiddet teşvik veya tehdit’’ şartını şartı getirilyor. Tutukluluk halinin devam edip etmeyeceği kararı verilirken, şüpheli ve avukatı da hakim tarafından dinlenecek. İşkence suçlarında da zamanaşımı işlemeyecek.(MUK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com