Şok patlamada Prag Büyükelçisi öldü

Şok patlamada Prag Büyükelçisi öldü
Filistin'in Prag Büyükelçisi Cemal el Cemal, evinde meydana gelen patlamada hayatını kaybetti.

Sabah saatlerinde Suchdol semtinde gerçekleşen patlamada ciddi şekilde yaralanan Cemal, kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi. Patlamanın olduğu eve yeni taşındığı ifade edilen 56 yaşındaki büyükelçinin komada tutulduğu açıklanmıştı.

Cemal'in bir kasayı açtığı sırada meydana geldiği belirtilen patlamayla ilgili Reuters'a konuşan Filistinli bir kaynak, "Eski evinden yeni evine bir kasa taşımıştı. Kasayı açınca patlama oldu" dedi.

Çek yetkililer, patlamanın kaza sonucu gerçekleştiğini düşünüyor. Çek hükümetinden bir kaynak Reuters'a yaptığı açıklamada, patlamanın muhtemelen kasanın üzerindeki güvenlik mekanizmasının yanlışlıkla harekete geçirilmesinden kaynaklandığını söyledi.

Bazı kasalarda, kilidiyle oynanması halinde içindeki gizli belgelerin imha edilmesini sağlayan bir düzenek bulunduğu biliniyor. Çek polisi de ilk incelemeler sonucunda, bunun bir terör saldırısı olmadığı sonucuna varıldığını açıkladı.

AİLESİ DE EVDEYDİ

Yeni yılın ilk gününde meydana gelen olay sırasında Cemal'in ailesinin de evde olduğu ancak patlamada Filistinli diplomat dışında ölen ya da yaralanan olmadığı belirtildi.

Filistin Dışişleri Bakanlığı, olayla ilgili soruşturmada Çek yetkililere yardımda bulunulması için Prag'a bir heyet gönderdiğini duyurdu.(MUE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com