Şok Sözler: Kürdistan Şehitleri Ölümsüzdür

Şok Sözler: Kürdistan Şehitleri Ölümsüzdür
Hatay'da öldürülen Aydın Baran'ın cenaze töreninde olaylar çıktı...

Hatay'ın Hassa İlçesi'nde güvenlik güçleri ile girdiği çatışmada öldürülen 'Mazlum Amed' kod adlı Aydın Baran için köyünde düzenlenen cenaze töreninde, korucu kulübeleri ataşe verildi. Türk bayrağını yakan grup, yerine PKK'yı simgeleyen bezı astı. PKK'lı Baran'ın mezarı başında konuşan BDP Genel Başkan Yardımcısı Gülten Kışanak, "Kürt halkının özgür yaşaması için ömrünü adayan 7 fedai daha toprağa veriyoruz. Tayyip Erdoğan öldürerek bitireceğini sanıyorsa, şimdiden kaybetti. Gideceği yer; Kenan Evren'in yeridir. İşte hepsi Silivri'de, hepsi utancından konuşamıyor. Tayyip Erdoğan; sonun böyle olacak" dedi.

Hatay'ın Hassa İlçesi'nde güvenlik güçleriyle girdiği çatışmada öldürülen 7 PKK'lı arasında bulunan 'Mazlum Amed' kod adlı Aydın Baran için Diyarbakır'ın Ergani İlçesi'ne bağlı Kesentaş Köyü'nde tören düzenlendi. Diyarbakır'dan 225 araçlık konvoyla Ergani'ye götürülen cenaze nedeniyle, ilçede esnaf kepenk açmadı.

BDP Genel Başkan Yardımcısı Gülten Kışanak ile kapatılan DTP döneminde kurulan 'Demokratik Toplum Kongresi'nin Genel Başkan Yardımcısı Aysel Tuğluk'un da aralarında bulunduğu grup, PKK'yı simgeleyen bezleri açarak, Kesentaş Köyü'ne doğru yürüyüşe geçti. Çatışmada öldürülen PKK'lıların fotoğraflarını taşıyan ve 'İntikam' sloganları atan yüzleri kapalı grup, çevrede güvenlik önlemi alan polise havai fişekler ve taşlarla saldırmaya başladı. Ergani İlçe Jandarma Komutanlığı binasına da havai fişeklerle saldıran gruba, polis, gaz bombası kullanarak, müdahale etti.

"KÜRDİSTAN ŞEHİTLERİ..."

Polis müdahalesi ardından, 'Kürdistan şehitleri ölümsüzdür' pankartı açan ve PKK'lının cenazesinin taşındığı araçla birlikte yürüyüşe devam eden grup, bir süre sonra araçlara binerek Kesentaş Köyü'ne gitti.

Köy mezarlığında düzenlenen tören sürerken, yüzlerini bez parçalarıyla kapatan bir grup, köyün giriş ve çıkışında bulunan 2 korucu kulübesini ateşe verdi. Türk bayraklarını indirip yakan grup, daha sonra PKK flamalarını kulübenin önündeki direklere astı. Köy mezarlığında kılınan cenaze namazı ardından PKK bayrağına sarılı Baran'ın cenazesi, 'İntikam' sloganları eşliğinde toprağa verildi.

TUĞLUK: 40 BİN ŞEHİDİMİZ VAR, 7'SİNİ DAHA TOPRAĞA VERDİK

DTK Genel Başkan Yardımcısı Aysel Tuğluk, defin işleminin ardından bir koşma yaptı. Tuğluk, "Canımızdan bir parça daha kaybettik. Hepimizin başı sağolsun. Yine bize düşen ölüm oldu. Bize reva görülen, kurşun, zulüm, inkar ve baskı politikaları oluyor.Sonuna kadar bu isyanınızda haklısınız" dedi. Özgürlüğün gerektirdiğini yapacaklarını savunan Tuğluk, "Baskı ve öldürme politikalarına karşı yılmadan, şehitlerimizin anısına direnerek sahip çıkacağız. 40 bin şehidimiz var, 7 tanesini daha toprağa verdik. Anılarının gereği olarak isyanımızı daha da yükselteceğiz. Demokratik özerk ülkemiz için mücadele etmek durumundayız. Direnmek ve mücadele etmek dışında başka bir yol kalmadı. Ya özgürlük ya özgürlük. Kürdistan'ın başı sağolsun" diye konuştu.

ERDOĞAN'A ÇOK SERT SÖZLER

BDP Genel Başkanı Gültan Kışanak ise, Başbakan Erdoğan'ı sert sözlerle eleştirdi. Kayıplarının ve üzüntülerinin büyük olduğunu söyleyen Kışanak şöyle dedi:

"Kürt halkının özgür yaşaması için ömrünü adayan 7 fedai daha toprağa veriyoruz. Sözün bittiği yerdeyiz demek istemiyorum. Herkes duysun Ankara, hükümet, devlet, MGK duysun. Kaybedilen her şeyin yerine yenisini doldurabilirsiniz ama bir şey var ki onun yerini asla dolduramazsınız oda onurlu yaşamaktır.30 yıldır Kürt halkını öldürerek bitirmek isteyenler var. Tayyip Erdoğan öldürerek bitireceğini sanıyorsa, şimdiden kaybetti. Gideceği yer Kenan Evren'in yeridir. Onlarca, yüzlerce MGK toplantıları yaptılar. Hükümetleri, orduları istihbarat örgütleri yan yana geldi tasfiye planları yaptılar. Bu gün geldikleri nokta neresi. İşte hepsi Silivri'de, hepsi utancından konuşamıyor. Tayyip Erdoğan sonun böyle olacak. Tıpkı konuşamayanlar gibi, hafızamı yitirdik diye adaletten kaçarların durumuna düşersin. Ölümde ısrar etmek, kendini ölüme sürüklemektir. Şehitlerimizin başucundayız. Bizim kaybedecek bir şeyimiz yok. Sen iktidarından kork. Biz buradayız. Yoldaşlarımız rahat uyusun milyonlarca Kürt yolunuzdadır."
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com