Şok Sözler: PKK JİTEM'in Tetikçiliğini Yapıyor!

Şok Sözler: PKK JİTEM'in Tetikçiliğini Yapıyor!
JİTEM'i kendisinin kurduğunu itiraf eden emekli Albay Arif Doğan savcılara yine şok itiraflarda bulundu...

Ergenekon sanığı emekli Albay Arif Doğan, Jandarme eski Genel Komutanı Eşref Bitlis'in uçağına JİTEM'in sabotaj düzenlediğini itiraf ettiği ses kayıtlarının ortaya çıkması ve bazı gazetelere verdiği röportajların ardından Ergenekon savcısı Zekeriya Öz'e verdiği ifadede şok iddialar ortaya attı.

YAŞIYOR, HALA GÖRÜŞÜYORUM

Toplam 15 saat ifade veren Doğan'ın, Savcı Öz'e 'Yeşil' kod adlı Mahmut Yıldırım'ın yaşadığını söylediği öğrenildi. Yeşil'i tanıdığını, arkadaşı olduğunu ve Tunceli'de zaman zaman görüştüklerini söylediği belirtilen Doğan'ın, "Yeşil hala yaşıyor. Aracı ekiplerle görüşmeye devam ediyorum dediği ifade edildi. Savcı Öz'ün, 'Yeşil nerede?" sorusuna ise Doğan'ın cevap vermediği öğrenildi.

Savcılık ifadesinde de JİTEM'i kendisinin kurduğunu ve yönettiğini söyleyen Doğan'ın," JİTEM donduruldu. JİTEM'e ilişkin tüm belgeler hala bir JİTEM görevlisinde duruyor" şeklinde ifade verdiği belirtildi. Doğan, sözünü ettiği JİTEM görevlisinin ismini vermediği, "Bu ismi verirsem beni öldürürler" dediği iddia edildi. Doğan'ın JİTEM'in bazı dönemlerde PKK'yı kullandığını 1990'lı yıllarda yaşanan TIR yakma olaylarının bazılarının PKK'ya JİTEM tarafından yaptırıldığını söylediği öğrenildi.

BİTLİS'İN ÖLÜMÜ KAZAYDI

İnternet ortamına düşen ses kaydındaki, "Eşref Paşa'nın ölümü, Cem Ersever yaptı diyorlar. Eşref'i öyle böyle yapmış! Hayır. Cem Ersever'in arkasına ben destek vermesem, kıçına.., adam mı öldürebilir?" sözlerinin de Doğan'a savcı Öz tarafından sorulduğu öğrenildi. Doğan'ın Eşref Bitlis'in ölümüne 'O bir kazaydı, suikast değildi' dediği ifade edildi.

FAİLİ MEÇHUL İFADESİ

Arif Doğan dün de Diyarbakır Özel Yetkili Cumhuriyet Başsavcılığı'nın 'faili meçhul cinayetlerle' ilgili yürüttüğü soruşturma kapsamında ifade vermek üzere saat 11.30'da Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesine geldi. Doğan, adliyeden ayrılışı sırasında bir gazetecinin "Hangi konuda sorgulandınız?" sorusuna, "Sonra söyleyeceğim. İfadem bitmedi. Ne olacak alıştık, yine geleceğiz" cevabını verdi. Bir daha ne zaman geleceği sorulan Doğan, "Takdir savcılarımızın" dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com