Şok Tehdit: Türkiye'ye Tanklarla Konuşmak Lazım!

Şok Tehdit: Türkiye'ye Tanklarla Konuşmak Lazım!
Ermenistan Halk Partisi lideri Tigran Karapetyan, Türkiye'yle diplomatik değil, tanklar aracılığıyla konuşmak gerektiğini savundu...

Ermenistan'da, muhalefetteki Halk Partisi lideri Tigran Karapetyan'dan Türkiye ile ilgili küstah açıklama. Ermenistan'da muhalefetteki Halk Partisi lideri Tigran Karapetyan, geçmişte Türkiye ile yapılan görüşmelerin hiçbir sonuç vermediğini savunarak, "Türklerle tanklar aracılığıyla konuşmak lazım" dedi.

Ermenistan'da yayın yapan Epress.am haber sitesinin haberine göre, Ermenistan Cumhurbaşkanı Serj Sarkisyan'ın Ankara ile diyalog girişimlerini eleştiren Karapetyan, "Türkiye-Ermenistan sınırının açılması konusunda binlerce defa görüştük, olmadı. Onlar Türk. Bir zamanlar Taşnakların da onlarla silahlar aracılığıyla konuşması gerekmişti, ama yapmadılar. Peki nasıl konuşmuşlardı? Ellerindeki bütün toprakları onlara vermişlerdi. Kars'ı vermişlerdi. Kars verilmemeliydi. Türklerle Tanklar aracılığıyla konuşmak lazım" diye konuştu.

Erivan'da düzenlenen "Ermenistan'da Siyasi diyalogun Hedefleri, Sorunları, Önündeki Engeller ve Sağladığı Olanaklar" konulu konferansta konuşan Halk Partisi lideri, Taşnak Ermeni Ulusal Kongresi lideri Levon Ter Petrosyan'dan söz ederken, "O bu sistemi çok iyi biliyor ve gücün iyi bir silah olduğunun farkında" ifadesini kullandı.


 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com