Şok Türkiye iddiası

Şok Türkiye iddiası
Bakan Güler’den ‘Boston’ açıklaması!
İçişleri Bakanı Güler “Çeçen bombacı 10 temmuz 2003'te Türkiye’deydi, 10 gün kaldı.” dedi.
 
İçişleri Bakanı Muammer Güler, ABD’nin Boston kentine bombalı saldırı düzenleyen kişilerin Türkiye’den olduğu yönündeki iddiaları, “Türkiye ile herhangi bir ilgileri olmadığını tespit ettik” sözleriyle yalanladı.
 
Güler, İstanbul’da konuyla ilgili basın mensuplarına yaptığı açıklamada, saldırganlardan birinin 2003 yılında, sadece 10 günlük bir süre için ailesiyle Türkiye’yi giriş-çıkışlarının olduğunun tespit edildiğini bildirdi. Bu kişinin, ölü ele geçirilen Tamerlan Tsarnaev isimli kişi olduğunu belirten Güler, “9 Temmuz’da giriş yapıp, 19 Temmuz’da çıkıp yaptıkları anlaşılmıştır. Yani bir aile oldukları tahmin edilmektedir. Türkiye ile herhangi bir ilgilerinin olmadığını tespit ettik. Bu haberlere istinaden bu konudaki bilgileri de takdim etmiş oluyor. Yani 10 sene önce, 10 günlük bir süre ile Türkiye’ye geliş-gidişlerinden başka bir kayıt, bir ilgileri yok” açıklamasında bulundu.
 
“FBI’A BİLGİ VERİLDİ”
 
Güler, 2003’ün özellikle altını çizmek istediğini belirterek, “10 sene önce gelmişler, 10 gün kalıp ayrılmışlar. O da ölü ele geçirilen Tamerlan Tsarnaev isimli kişi. Kardeşiyle ilgili herhangi bir giriş-çıkıp kaydı yok” dedi. Güler, konuyla ilgili Emniyet yetkililerinin, FBI yetkilileri ile de bilgi paylaşımında bulunduklarını sözlerine ekledi.(MUK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com