Sokak düğünlerine tepki var!

Sokak düğünlerine tepki var!
Tüketiciyi destekleme derneği'nden sokak düğünü tepkili...

Tüketiciyi Destekleme Derneği Çözüm Merkezi Başkanı Osman Çağatay, 'Binlerce insanın yaşadığı yerleşim birimlerinde müziği son sesine kadar açarak, gece yarılarına kadar başkalarını umursamadan yapılan düğünler, insanlara rahatsızlık vermektedir' dedi.
Sağlıklı çevrede yaşama hakkının evrensel tüketici haklarından olduğunu belirten Çağatay, köyden kente göçün, insan hayatını etkileyen en önemli olumsuz sonuçlarından birinin apartman aralarında yapılan davullu, zurnalı, sazlı, sözlü sokak düğünleri olduğunu ifade etti. Osman Çağatay, şunları söyledi:
'Zira hastasıyla, bebeğiyle, yaşlısıyla, geceleri çalışıp gündüzleri dinlenenleriyle birlikte, binlerce insanın yaşadığı yerleşim birimlerinde müziği son sesine kadar açarak, gece yarılarına kadar başkalarını umursamadan yapılan düğünler, insanlara rahatsızlık vermektedir. İlgili yasa ve yönetmelikler, 'çok hassas kullanımları etkileyebilecek şekilde yakınında, bitişiğinde, altında veya üstündeki alanlarda konser, gösteri, miting, tören, festival, düğün ve benzeri gibi açık hava faaliyetlerinin gerçekleştirilmesi yasaktır' demektedir. Ayrıca, düğüne katılan araçların konvoy halinde, caddeleri işgal ederek, korna sesleriyle, gürültü kirliliğine sebep olmaları, tüketicilerin tepkilerine sebep olmaktadır.'
Çağatay, sokaklardaki işgal sebebiyle kamu güvenliğini tehdit eden, 'ambulans ve itfaiye' gibi geçiş üstünlüğü olan araçların geçişini engelleyen, tüketicilerin sağlıklı bir çevrede yaşama hakkını gasp eden sokak düğünlerinin engellenmesi gerektiğini savundu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com