“Sokak hayvanları insanlara zarar vermeye başladı

“Sokak hayvanları insanlara zarar vermeye başladı
Kütahya ile ilgili çarpıcı açıklamarada bulunan Nimsi, Kütahya ile ilgili birçok sorunu dile getirdiğini ancak hiçbir çözümün olmadığını anımsatarak konuşmasında şu konulara değindi:

Kütahya ile ilgili çarpıcı açıklamarada bulunan Nimsi, Kütahya ile ilgili birçok sorunu dile getirdiğini ancak hiçbir çözümün olmadığını anımsatarak konuşmasında şu konulara değindi:
“Daha önce de belirttiğimiz gibi DSP Kadın Kolları olarak Kütahya'da yaşayan herkesi rahatsız eden konulara değinmeğe, halkın sesi olmaya devam edeceğiz. Dileğimiz, yetkililerin bu seslenişe kulak vermeleri, sorunları bir an önce çözmeleri. Kütahya'nın dışarıdan gelenlerin gözüyle güzel görünmesi kadar, burada yaşayanların huzuru da çok önemlidir. Konumuz Hayvan sevenler derneğini de yakından ilgilendiriyor. Evet, Kütahya'daki başıboş köpeklerden ve yarattıkları tehlikelerden söz etmek istiyorum bugün.
Özellikle sabah erken saatte pek çok vatandaşımız aç olan köpeklerin saldırısına uğramakta. Küçük ilköğretim öğrencileri bilhassa bu konudan çok muzdarip. Gruplar halinde gezen bu hayvanların saldırısına uğrayıp, ısırılan, kuduz aşısı olan vatandaşlarımız da var. Gece geç saatlerde de şehrin merkezinde dolaşan bu hayvanlar, saldırmakta, korku saçmaktadırlar.Şehir merkezi bile adeta onlar teslim olmaktadır.”
Kütahya'da başı boş sokak hayvanlarının insanların korkulu ruyaları haline gelidiğini vurgulayan İclal Nimsi, Kütahya Beldiyesi'nin bu konuda duyarlı olması gerektiğinin altını çizdi.
Herkesin hayvanlara karşı sevgi beslediğini vurgulayan Nimsi;” Elbette herkesin içinde hayvan sevgisi vardır. Ancak insan sevgisi her şeyin üstündedir. Hayvan barınakları yeterli değilse, eklemeler yapılmalı, bu hayvanlar mutlaka barınaklarda toplanmalı. Mahalle aralarında kedi köpek beslenmesine izin verilmemeli. Çünkü hayvanlara atılan yiyecekler etrafa dağılmakta, koku oluşturmakta, mikrop üretmekte, dolayısıyla insan sağlığı için tehlikeli olmaktadır. Hayvanların apartman önlerine, mahalle aralarına pislemeleri ise insan sağlığı için daha büyük tehlike.”dedi.
Söylediklerinin hayvanları sevmediği şeklinde yorumlanmamasını isteyen Nimsi, amaçlarının başı boş sokak hayvanlarının insanlara zarar vermemsi için gerekli önelemlerin alınmasına yönlik konuşmlar olduğun özellikle belirtti.
Nimsi son olarak, Kütahya Belediyesi Sağlık İşleri'nin ve Hayvan Sevenler Derneğinin bu konu üzerinde titizlikle durmalarının da çok önemli olduğunu vurgulayarak, halkın huzurunun her şeyin üstünde olduğunada dikkat çekerek konuşmasnı sonlandırdı.


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com