Sokakta kalan ailenin evi acil servis oldu

Sokakta kalan ailenin evi acil servis oldu
Bilecik'te, kredi kartı borcundan dolayı ev kirasını ödeyemediği için sokağa atılan aile, kara kışta gidecek yer bulamayınca Devlet Hastanesi'nin acil servisine sığındı.

Yaklaşık 10 gündür acil servis koltuklarında yatan aile, 5 yaşındaki çocuklarını ise babaannesine gönderdi.

Bilecik'te bir fabrikada çalışan Engin Gökçe (30), kredi kartı borcu yüzünden zor duruma düştü. Banka, borcunu tahsil etmek için ailenin eşyalarını sattı. Bununla da kalmayan banka işçinin maaşına da haciz koyunca aile iyice perişan oldu. Eve maaş girmeyince kirayı ödeyemeyen Engin Gökçe'yi ev sahibi de kapının önüne koydu. Çaresiz aile kış günü sokakta kaldı.

Gökçe ailesinin başına gelen felaketlerden en çok 5 yaşındaki çocukları etkilendi. Kış günü ortada kalan 5 yaşındaki minik yavruyu babaannesine bırakan Gökçe ailesi, kış günü gidecek yer bulamayınca Bilecik Devlet Hastanesi'nin acil servisine sığındı. Sabah işe giden Engin Gökçe, akşam da eşiyle birlikte acil servise gelerek koltuklarda sabahlıyor. Sabah tekrar işe giden Gökçe ve ailesinin hayatı 10 gündür böyle devam ediyor.

Valilik ve belediyeye yardım talebinde bulunduğunu söyleyen aile buralardan da bir netice alamadığını iddia etti. Hayatlarını acil serviste geçiren ailenin tek isteği, sıcak bir yuvaya kavuşmak ve çocuklarını yanlarına almak.(SNK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com