Sokak'ta kimler var?

Sokak'ta kimler var?
Yurt Gazetesi Yazarı Arslan, yayın hayatına merhaba diyecek olan Sokak TV kadrosunda yer almanın verdiği heyecanı köşesine taşıdı.

Yurt Gazetesi yazarı Ayşenur Arslan, Artı 1 TV'den ayrılan çekirdek kadronun kurduğu yeni TV kanalı Sokak TV'de izleyicisi ile buluşacak. Deneyimli gazeteci ve TV programcısı Arslan, yeni kanalından duyduğu heyecanı gazetedeki köşesinden okuyucusuyla paylaştı.

İşte Ayşenur Arslan'ın köşe yazısından ilgili bölüm:

ARTIK 'SOKAK'TAYIZ!..
 
Ayşenur Arslan
 
Hayatımda yepyeni bir heyecan var. Yeni bir çaba. Yeni bir meydan okuma. Adı: SOKAK. Sadece benim için değil, Türkiye için de 'yeni' bir televizyon kanalı.
 
Mart ayından bu yana -sevgili Merdan Yanardağ'ın kapısını açtığı- YURT'ta yazıyorum. Patronu Durdu Özbolat'ı birkaç kez gördüm. Son görüşümde, uzun bir yemek sohbetinde tanıma fırsatı buldum. Bana 'abla' diye hitap eden ama mücadelesi benden daha önceye giden eski tüfek, hâlâ deli bir adam.
 
Deliliği şöyle tescilli: Bu devirde 'muhalif', yani ilan alması çok zor bir gazete çıkartmakla yetinmedi. Bir grup, karşısına geçip "Televizyon kuralım" dediğinde, kabul etti. O kadar da değil; televizyonun yüzde 51 hissesini bir grup bağımsız gazetecinin oluşturduğu Bağımsız Medya Grubu'na devretti!..
 
Böyle bir girişim için tek 'deli' yetmez elbette. Gencecik bir adam, Tuncay Mollaveisoğlu imkânsızı birkaç haftada halledip, 'mucize' için yılbaşına söz vererek televizyonu kurdu. Basbayağı kurdu. Adını da o bulup koydu. ZAMANIN GERÇEK RUHUNA UYGUN bir isimle; SOKAK dedi.
 
'MAHALLE'YE DÖNÜŞ!
 
Bir ay kadar test yayını yapıldı. Sonra, Uğur Tütçüoğlu ve haftada sekiz gün olsa sekiz gün çalışacak ekibi sayesinde... Aaa... Bir baktık, sahiden yayındayız. Hatta ben pazartesi günü "Medya Mahallesi'ne hoş geldiniz efendim" bile dedim. Şimdilik saat 14:00'te ekrandayım. Yılbaşından sonra yeni binamız, yeni stüdyomuz, yeni dekorumuz ve birer birer aramıza katılacak heyecan verici isimlerle, bu saat değişecek. Ama nereye gidecek! Söylemeyeyim, sürpriz olsun.
 
Sürpriz demişken... Benim için en güzel sürprizlerden biri, 'Redhack Operasyonu'yla tutuklanan ve tüm bu süreçteki duruşuyla kalpleri fetheden Barış Atay da 'Sokak'ta olacak. Eski / yeni pek çok sevgili dostla birlikte...
NOT: Bizi şimdilik internetten, uydudan ve DSmart'tan izleyebiliyorsunuz. Devamı da umuyorum az sonra!
 
Ayşenur Arslan'ın köşe yazısına buradan ulaşabilirsiniz.

(DSE)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com