Soma'da büyük utanmazlık: Savcılık suçu ölenlerin üzerine attı

Soma'da büyük utanmazlık: Savcılık suçu ölenlerin üzerine attı
Başsavcılık harekete geçti

'Gözaltına alınacakların listesi hazır ama...'


Soma’da meydana gelen maden faciasıyla ilgili olarak Manisa Cumhuriyet Başsavcısı Durdu Kavak, Hürriyet’e yaptığı açıklamada, “Soruşturma başlatıldı, ancak ilk etapta gözaltına alınacak amirler de işçilerle birlikte hayatını kaybetmiş durumda” dedi.

Kavak, henüz olayın yeni olduğunu ve soruşturmanın başında olduklarını belirterek şunları söyledi:

SORUŞTURMA BAŞLATILDI
“Bize iletilen bilgilere göre olay trafo patlaması sonucu meydana geldi. Bize öyle bildirildi. Ancak olayın tam sebebi, soruşturmada ortaya çıkar. Gözaltı şimdilik yok. İlk etapta gözaltına alınacak, ifadesine başvurulacak sorumlu amirlerin de bir kısmı diğerleriyle birlikte ölmüş durumda. Soruşturma şöyle devam edecek; iş müfettişleri kusur durumunu ve sorumluları tespit edecek, tedbirlerde nerede sorun var, bunlardan kimler sorumlu, vardiya amirinden tutun da şirket genel müdürü ve şirket sahibine kadar gider bu olay. Müfettiş raporlarının sonucuna göre gözaltılar yapılır. Kusuru olanlar varsa tespit edilir. Kusuru varsa şirket sahibi de sorumlu olur. Ölü sayısı kesin olarak tespit edilmediği için bu konuda henüz bir şey söyleyemem.” (SBK)

muhalifgazete

Yorumlar
dibeks
14 Mayıs 2014 Çarşamba 12:26
12:26
KEDİ dir KEDİ, trafocular onlar, hala suçlu arıyorsaniz, akp neden soru önergesini red etmiş onu arasitirin, eğer siz türkiye cumhuriyetinin devletim değilde halkın savcısı iseniz, zaman asimina ugratmazsiniz değilmi?
81.8.74.138
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com