Soma'daki maden faciası

Somadaki maden faciası
Memur-Sen Genel Başkanı Gündoğdu:

MANİSA (AA) - Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, Soma'daki maden faciasıyla ilgili olarak, "Elbette olay her yönüyle incelenmelidir, varsa ihmal hesabı sorulmalıdır, hak ettikleri ceza verilmelidir" dedi.

Soma'da incelemelerde bulunan Gündoğdu, yaptığı açıklamada, kurtarma çalışmalarının sürdüğünü ve arama-kurtarma ekiplerinin madende çalışmalarını sürdürdüğünü söyledi. Memur-Sen heyetinin Soma'da olduğunu belirten Gündoğdu, şöyle konuştu:

"Çevre ilçelerimizin ekipleri ilk günden bu yana AFAD ve Kızılay’la beraber arama kurtarma çalışması yapıyor. Şu anda milletin yapacağı en önemli şeylerden birisi dua etmektir. Bu konuda Memur-Sen, İlim Yayma Cemiyeti, Ensar Vakfı, İHH ve Önder Vakfı Türkiye genelinde dua okunması için çalışma başlattı. Bu çok önemli. Elbette olay her yönüyle incelenmelidir, varsa ihmal hesabı sorulmalıdır, hak ettikleri ceza verilmelidir. Olayla ilgili sorumluluğu bulunan tüm kurum ve kuruluşların üstüne düşeni yerine getirmelerini bekliyoruz. İş sağlığı ve güvenliği denetimleri sonucu ortaya çıkan raporlar mutlaka dikkate alınmalıdır. Memur-Sen olarak, benzer acıların yaşanmaması için her seviyede konunun takipçisi olacağımızı kamuoyuna duyuruyoruz."

Gündoğdu, art niyetli bazı kesimlerin çare üretmek yerine sorun çıkarma arayışlarının doğru olmadığına işaret ederek, "Kargaşayı geçim kaynağı haline getiren yapıların istismarını kabul edemeyiz. Şimdi tartışma değil, acıları paylaşma, yaraları sarma vakti. Bu acılı günler geçtikten sonra kaybettiğimiz kardeşlerimizin acılı ailelerinin acısını paylaşmak hem taziyeyle, hem maddi olarak onların sıkıntılarına ortak olmak devlet ve sivil toplum kuruluşlarımızın görevidir. Biz görevimizin farkındayız ve elimizden geleni yapacağız" diye konuştu.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com