Soma'daki maden faciası

Somadaki maden faciası
Adalet Büro-Sen İzmir Şubesi üyesi bir grup adliye çalışanı, baret takıp siyah giysiler giyerek faciada yaşımını yitirenleri andı

İZMİR (AA) - Bir grup İzmir Adliyesi çalışanı, Soma'dami maden faciasında faciada yaşamını yitirenleri andı.

Siyah kıyafet giyen ve başlarına baret takan grup saygı duruşunda bulundu.

Adalet Büro-Sen Genel Başkan Yardımcısı Yunus Değer, grup adına yaptığı basın açıklamasında, facianın üzerinden 4 gün geçmesine rağmen halen kurtarma çalışmalarına devam edilmesi ve kayıpların artmasından dolayı eşsiz elem ve keder içinde olduklarını söyledi.

Kaza olarak nitelendirilemeyecek bu elim olayın başlı başına bir ihmal silsilesi olduğunu savunan Değer, “Bu feci olaya sebebiyet veren yönetici, amir ve tüm sorumluların bir an evvel tespitiyle hak ettikleri cezaların tayin edilmesi için yargı önüne çıkarılmalarıyla biz yargı çalışanlarının ve yakınlarının maneviyatına bir nebze olsun su serpilecektir” dedi.

Ülke genelinde özel şirketler vasıtasıyla hizmet veren maden ocakları ve diğer risk teşkil eden meslek grupları başta olmak üzere yer altı, yer üstü tüm iş yerlerinde çalışma koşullarıyla ilgili tedbirlerin, bu elim olaydan ibret alınarak en üst seviyeye getirilmesini istediklerini dile getiren Değer, benzer olayların yaşanmamasını, insan yaşamına, emeğine değer verildiğinin somut adımlar atılarak gösterilmesini istediklerini söyledi.

Değer, feci kazada hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, kederli ailelerine başsağlığı dilemekten başka ellerinden bir şey gelmemesinin ayrı bir üzüntü olduğunu bu feci olayın yaşandığı tarihin “arkası gelmeyen kazaların sonu, bir işçinin dahi ölümüne sebebiyet vermeyecek umudun başlangıcı” olmasını dilediklerini bildirdi.

Yunus Değer, “Yargı emekçileri olarak yasımızın devam ettiğini ve edeceğini buradan yüksek sesle ifade ediyoruz. Emeğin, emeğe verilen değersizliğin yakın tanıkları olan biz yargı emekçileri, içimizde barındırdığımız acımızı kömür karası kıyafetlerimizle dışa vuruyor, yasımızın bitmeyeceğini duyuruyoruz” dedi.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com