Soma'daki maden faciası

Somadaki maden faciası
TFF Başkanı Demirören: "Soma'da futbola da federasyon olarak destek vermemiz gerekiyor"

MANİSA (AA) - Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören, federasyon olarak Soma'da futbola destek vermeleri gerektiğini belirterek, "Önümüzdeki dönemde muhakkak gençlerimize yönelik bir futbol okulu, futbola yönelik bir yatırım yapacağız" diye konuştu.

Soma'nın Avdan köyünde taziye ziyaretlerinde bulunduktan sonra gazetecilere açıklamalarda bulunan Demiröen daha önce açıkladıkları gibi bugün Soma'da ziyaretlerde bulunduklarını belirterek, "Şehitlerimizin toprağı bol olsun. Allah rahmet eylesin, geride kalan Allah kuvvet versin. Yaraılara da Allah şifa versin" dedi.

Maden faciasının ardından Türkiye'nin mateme boğulduğunu belirten Demirören, "301 şehidimizi toprağa verdik. Teknik kadro, futbolcular, yönetim kurulu üyeleri, şehit ailelerin acılarını dindirmek için milli takım olarak milli duygularımızla Soma'ya geldik. Ben öncelikle futbol ailesinin hepsine teşekkür ediyorum. Birlik beraberlik örneği gösterdiler. Allah bir daha acı yaşatmasın." 

Demirören, Soma'ya geldikten sonra ilçedeki en büyük eğlencenin spor ve futbol olduğunu gördüklerini belirterek, "Futbola da federasyon olarak bir destek vermemiz gerekiyor. Hocamızla da konuştuğumuz gibi önümüzdeki dönemde muhakkak gençlerimize yönelik bir futbol okulu, futbola yönelik bir yatırım yapacağız" diye konuştu.

- Fatih Terim

A Milli Takım Teknik Direktörü Fatih Terim de maden faciasının ardından ateşin sadece düştüğü yeri yakmadığını, herkesi yaktığını ifade ederek şöyle konuştu:

"Buraya gelince bunu daha çok hissediyorsunuz. İnsan hayatına biraz daha önem vermemiz gerektiği aşikar. Sadece böyle günlerde değil, her zaman birlik ve beraberlik içinde olmalıyız. Bu refleksimize çok ihtiyacımız var. Acılar vesile olmadan da birlikte olmalıyız. Buraya gelirken, Somalıların acılarını dindirip, biraz olsun morallendirebilir miyiz diye düşündük. Buraya gelen herkesi acılı olarak görüyoruz. Allah yardım etsin, vefat edenlerin yakınlarına bir kez daha başsağlığı diliyoruz. Umarım yaralılar da bir an önce şifaya kavuşur. Ateş sadece düştüğü yeri değil, düşmediği yeri de yaktı."

- Futbolcular

Milli futbolcu Gökhan Gönül de şehitlerine Allah'tan rahmet, yakınlarına da başsağlığı dileyerek başladığı konuşmasında, "Ateşin düştüğü yeri yaktığına şahit oldum, çok zor bir durum, kolay değil, aile bireylerini kaybettiler. Biz de acılarını paylaşıp acılarını dindirmeye çalıştık" dedi. 

Tolga Zengin de  tüm şehit olan madencilerine Allah'tan rahmet, ailelerine de sabır diledi. Zengin, "Bundan sonra çok daha farklı projelerde bulunmak isteriz. Bu vesileyle daha önemlisi işçilerimizin artık çalışma koşullarını daha iyi hale getirilmesi gerekiyor. Bunların gündeme gelmesi için keşke böyle olaylar yaşanmasa, en azından bundan sonra bir şeyleri düzeltmemiz gerekir" diye konuştu.

Selçuk İnan da yakınlarını kaybedenlere sabır dileyerek, milli takım olarak onların acılarını dindirip, yanlarında olmaya çalıştıklarını söyledi.

Onur Recep Kıvrak da takım olarak çok üzgün olduklarını  belirterek, "Allah bir daha böyle acılar göstermesin. Bu bir felaket ama ders çıkarmak gerekir" ifadelerini kullandı.

Futbolcuların, ziyaret sonrası duygulandıkları gözlendi.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com