Soma'daki maden faciası

Somadaki maden faciası
İstanbul Ticaret Borsası Başkanı Ali Kopuz:

İSTANBUL (AA) - İstanbul Ticaret Borsası Başkanı Ali Kopuz, Soma'daki maden faciasında devletin olaya müdahalesi ve Türk milletinin sergilediği olağanüstü dayanışmanın her türlü takdire şayan olduğunu belirtti.

Ali Kopuz, yaptığı yazılı açıklamada, Soma'da meydana gelen ve 301 vatandaşın şehit olduğu maden kazasında, devletin ve milletin olağanüstü bir sınav verdiğini kaydetti. Devletin olaya müdahalesi ve Türk milletinin sergilediği olağanüstü dayanışmanın her türlü takdire şayan olduğunu dile getiren Kopuz, kurtarma çalışmaları sırasında ortaya çıkarak şehitler üzerinden siyasi rant elde etmeye çalışanlar olduğuna dikkati çekti.

Türkiye'nin yasta olduğu bu süreci fırsata dönüştürmeye, acıdan rant elde etmeye çalışanların yine sahneye çıktığını savunan Kopuz, şunları kaydetti:

"Türk milleti kandan, ölümden ve acıdan beslenen bu insanların neye hizmet ettiklerini çok iyi biliyor. İnsanlarımızın gönlüne ateş düştüğü sırada, acıdan ve ölümden beslenenler yine sokaklara çıktı. Yetmedi, matem tutan Soma'ya gittiler. Orada da terör estirdiler, iş yerlerinin camlarını kırıp, kamu araçlarına saldırdılar, polisleri taşladılar.

Yine bir elden düğmeye basılmış gibi, Gezi olaylarında, 17 Aralık'ta nasıl olduysa aynı şekilde Türkiye'nin dört bir yanında şehitleri bahane ederek olaylar çıkardılar. Daha önceki olaylarda olduğu gibi yabancı basın da bunlarla işbirliği yaptı. Kimileri ise doğrudan doğruya iç savaş çığırtkanlığı yaptı. Milletimiz yas tutarken, inlerinden çıkan hainler meydanlara indiler. Daha önceki saldırılarında olduğu gibi yine kaçıp inlerine döndüler."

Yüzlerce insanın hayatını kaybettiği bir süreçte bile durmayan bu saldırıların milletin öfkesini çektiğini anlatan Kopuz, tepkisini şöyle dile getirdi:

"Kurtarma ekipleri, bir can daha kurtarmak için insanüstü bir gayretle mücadele ederken içimizdeki hainler sinsi planlarını uygulamaya koymaya çalıştılar. Yaktınız, yıktınız... Ne oldu? Yaptığınız eylemlerle kaç kişiyi kurtardınız?"

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com